TürkiyeSON - 14.04.2024 -

Malatya’dan ‘Bağımlılığa Hayır’ yürüyüşü

Malatya’dan ‘Bağımlılığa Hayır’ yürüyüşü

Kısa süre önce kurulan Bağımlılıkla Mücadele Platformu(BAM), 1 Mart Pazar günü, “Bağımlılığa Hayır” yürüyüşü düzenliyor.

khsMalatyalı 70 civarında Sivil Toplum Örgütü, Bağımlılıkla Mücadele Platformunu (BAM) adı altında bir oluşum kurarak bağımlılıkla mücadele konusunda ilk adımı attı. Meşale Derneği Toplantı Salonu’nda basın ile bir araya gelen platform üyeleri, 1 Mart Pazar günü gerçekleştirecekleri, ‘Bağımlılığa Hayır’ yürüyüşüne tüm Malatyalıları davet etti. Platform adına konuşan Ahmet Kırma, “Malatya’da eğitim, kültür, sosyal ve yardımlaşma alanlarında aktif olarak faaliyet gösteren; Abigenç, Anka Psikiyatri, BİLSAM, Ensar Vakfı, Hayat Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, TİMAV ve Meşale Derneği öncülüğünde kısa adı BAM olan bağımlılıkla mücadele platformu 04.01.2015 tarihinde kuruldu. Bağımlılıkla Mücadele Platformunu Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve 70 farklı STK tarafından desteklemekte. Bağımlılıkla Mücadele platformu; çocuklarımızı, başta madde bağımlılığı olmak üzere, onları tüketen her türlü bağımlılığa karşı mücadeleyi amaçlamaktadır. Amacımız çocuklarımızın, zehir tacirleri tarafından, insanlığı tükenişe götüren alışkanlıklara sürüklenmesine mani olmaktır. Son dönemlerde giderek artış gösteren; özellikle okul önlerini ablukaya alarak, kendi sermayeleri için gençlerimizi hedef tahtası yapan, aslında kendi nesillerinin de geleceğini karartan çevrelere karşı, insanlık adına insanca bir duruş sergilemek gerekiyor. Çocuklarımızın sahipsiz olmadığını duyurmak, ocaklara ateş düşürmek isteyen kirli senaryolara hayır diyecek bir ses çıkarmak gerekiyor.

Kirli tezgâhlara dur denilmeli

Çocuklarımız zehir tacirlerinin insafsız ellerine terk edilmemelidir. Onları çeşitli bağımlılıklarla esir alacak kirli tezgâhlara dur denilmelidir. Ülkemizin geleceğine kastetmek isteyen, kazanmak istedikleri kirli parayla, gençlerimizi tüketmek isteyen her kim varsa, “girdiğiniz yanlış ve tehlikeli yoldan dönün” diye haykırmalıyız. Bunu hep birlikte yapmalıyız. Kimse bu konuya bigâne kalmamalıdır. Bilinmelidir ki; bu konuda hangi ocağa ateş düşerse, diğer ocaklara sirayet eder ve yayılır. Ocakların hepsini sarar ve bütün bir şehri, bütün bir ülkeyi tükenişe sürükler. Bu mesele “bana ne” denilerek sırt dönülecek bir mesele değildir.

Gençlerimize sahip çıkalım

Bağımlılıkla Mücadele Platformu “BAM” bu amaçla kuruldu. Bu oluşumun bir faaliyeti olarak, 1 Mart 2015 Pazar günü saat 13.00 te yapılacak “Bağımlılığa Hayır” yürüyüşü ile gençlerimizin sahipsiz olmadığı haykırılacaktır. Sizlerden de, giriştiğimiz bu insanlık mücadelesine ve toplumsal seferberliğe destek istiyoruz. Çocuklarımız’ yakmak isteyen her bağımlılığa birlikte dur diyelim. Unutmayalım, her gün biraz daha gecikiyoruz, geciktikçe ocaklara ateş düşüyor” şeklinde konuştu. Haber-Foto: A. Vahap Kaygusuz

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.