TürkiyeSON - 19.04.2024 -

‘Malatya’dan mutlu ayrıldım’

‘Malatya’dan mutlu ayrıldım’

İstanbul Valisi Şahin, Malatya’yı unutmadı Malatya’nın eski, İstanbul’un yeni valisi Vasip Şahin, İstanbul’daki Malatyalı işadamlarıyla buluştu.istanbul_valisi_sahin_malatyayi_unutmadi_h7981

Malatyalı İşadamları Derneği’nin kamuoyuna yön veren politikacı, bürokrat, akademisyen ve işadamlarını konuk ettiği toplantılarının 55.’si İstanbul Valisi Vasip Şahin’in katılımıyla gerçekleşti. Toplantının açılış konuşmasını Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Genel Sekreteri Hakan Odabaşı yaptı. Odabaşı’nın yaptığı açılış konuşmasının ardından söz alan Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Başkanı Yunus Akdaş, toplantıya yoğun ilgi gösteren misafirlere teşekkür ederek, “İstanbul’un yeni Malatya’nın eski valisiyle bir araya gelmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Sayın Valimize davetimize icabet ettiği için şükranlarımı sunuyorum” dedi. Daha sonra burs konusuna değinen Akdaş, hemşerilerinden daha aktif olmasını ve çevresindeki insanları da bu konuda teşvik etmesini özellikle rica etti.

“ÇOK ACİL BURS BEKLEYEN ÖĞRENCİLER VAR”

İstanbul Valisi Vasip Şahin’e daveti kabul ettiği için teşekkür eden Akdaş, şöyle konuştu: “MİAD’ın bir sivil toplum kuruluşu olarak bir misyonu var. Geleceğin nesillerini yetiştirmede öncü olmalıyız, bu mesuliyet bizim. Yeni projemiz geleceğin çocuklarını eğitim hayatları boyunca ve iş yaşamlarında desteklemek. Bu sayede Malatya yeni liderlere yeni öncü isimlere sahip olabilir düşüncesindeyim. Bu proje ve burs projesi hepimizin projesidir. Burada bulunan Malatyalı iş adamlarımızın burs platformuna girmelerini rica ediyorum. Şu ana kadar burs için bize 10 bin 300 öğrenci başvuruda bulunmuş. Bunların içinde öksüz ve yetimler var. Bunlardan 385’i öksüz ve yetim çocuklarımızdan oluşmaktadır. Bu çocuklarımız çok acil burs bekliyor. Malatya Eğitim Bursu Projesi’nde hep birlikte olmalıyız.” Daha sonra söz alan İstanbul Valisi Vasip Şahin, katılımın yoğunluğundan dolayı Malatyalılara teşekkür etti ve tüm katılımcılara “dostlarım” diye hitap etti. Vali Şahin, “İstanbul’da kendimi sılada gibi hissediyorum. Malatya’da 2 sene boyunca görev yaptım ve bu zaman zarfında Malatya’ya bağlandığımı söyleyebilirim. Bağlanmamın sebebi tabi ki Malatyalıların sıcaklığı, misafirperverliği ve alçakgönüllülüğüdür. Malatya, inanç ve kültür başta olmak üzere birçok konuda zengin bir şehrimizdir. Bu zenginliği bana hissettiren tüm Malatyalılara canı gönülden teşekkür ederim” dedi. Malatya Valiliği döneminde MİAD ile bir buluşma daha gerçekleştirdiğini söyleyen Vali Şahin, “Ben o zaman bir söz vermiştim. Bir Vali gibi değil, bir insan gibi kendimi Malatyalılara açacağımı sizlerle paylaşmıştım. Bu konuda muvaffak olmuşuzdur umarım. İstanbul’a gelişimi; küçük Malatya’dan büyük Malatya’ya gelme olarak adlandırıyorum. Çünkü İstanbul’da güçlü birçok Malatyalı işadamının olduğunu biliyorum. İstanbul Malatya’dan farklı bir şehir. Birçok özel ve kamu kurumunu barındıran bir kent olduğunun biliyoruz. Biz bu kurumların koordinasyon ve işbirliğine katkıda bulunacak, geliştirecek çalışmaları yapacağız” diyerek, sözlerini noktaladı. İstanbul Valisi Vasip Şahin’in konuşmasının ardından, kendisine İşadamı Vahap Küçük tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.