24.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Malatya’lı İzciler Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampına Gidiyor

Malatya’lı İzciler Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampına Gidiyor

MALATYA’LI İZCİ LİDERLERİ ALLAHUEKBER DAĞI ŞEHİTLERİNİ ANMA MİLLİ BİLİNÇ KAMPINA GİDİYOR

Malatya’da 2010 yılından bu yana izcilik faaliyetinde bulunan Öncü Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Türkiye İzcilik Federasyonunun düzenlemiş olduğu ALLAHUEKBER DAĞI ŞEHİTLERİNİ ANMA MİLLİ BİLİNÇ KAMPI’na katılacak. Kamp 22-26  Aralık 2016 tarihleri arasında Erzurum ili Şenkaya ilçesi Gaziler köyünde gerçekleştirilecek.

Malatya Öncü Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Cengiz UĞUR yaptığı açıklamada; ‘‘ Bu yıl düzenlenecek olan Allahuekber Dağı Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampına Malatya adına 10 izci lideriyle katılıyoruz. Faaliyette İzci Liderlerimiz Kampın birinci gününde Şenkaya Kaymakamlığı ve Şenkaya Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenecek Allahuekber Şehitleri Anma Konferansı ve akabindeki fener alayı yürüyüşü ile gerçekleştirilen anma etkinliklerine katılacak.

Kampın devamında ise, Gaziler köyünde gerçekleştirilen anma programına iştirak edilecek. Karskapı şehitliğinde dua, toplamda 20 km.lik Allahuekber Dağı yürüyüşü, geceleri çadırlarda konaklama, Yasin-i Şerifler ve Mevlid programları ve kapanış töreni dahil pek çok etkinliklerle izci liderleri ecdadını yâd edecek. Kampa Türkiye’nin yanısıra Irak, Kosova, Suriye, Filistin, Kerkük, Lübnan ve Bosna Hersek’ten gelen dünya izcilerinin de katılımı bekleniyor’’ dedi.

Öncü  Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Cengiz UĞUR yaptığı açıklamada; “1914 – 1915 yılı kış şartlarında şehit olan 90 bin ecdadımızı, 102. yıldönümünde izci liderlerimizle yaşayarak ve dualarla yâd edeceğiz dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.