TürkiyeSON - 01.04.2023 -

Malatyalı ve Samsunlu Gazeteciler Dostluk İçin Bir Araya Geldi

Malatyalı ve Samsunlu Gazeteciler Dostluk İçin Bir Araya Geldi

 Malatyalı ve Samsunlu Gazeteciler dostluk için bir araya geldi. Yepaş ve Yadaş’ın Malatyalı ve Samsunlu Gazetecileri bir araya getirmesi ile iki kent arasında yıllara dayanan dostluk köprüsü pekiştirilmiş oldu. Yeşilırmak Elektrik Genel Müdür Yardımcısı Vahap Öner “Dostluğumuz daim”dedi.

 MALATYA-SAMSUN DOSTLUĞU

Malatya-Samsun arasında dostluk köprüsü dahada pekiştirildi.

Yeni Malatyaspor-Samsunspor maçı öncesi Yeşilırmak Elektrik Genel Müdür Yardımcısı Vahap Öner Samsunlu gazeteciler Malatya’ya geldi.

Malatya’ya gelen Samsunlu gazeteciler dostluk adına çeşitli ziyaretlerde bulundular.Akşamda bir arada dostluk yemeği gerçemleştirildi.

Altın Yunus’da Akın Özçiçek’in dostluk adına hazırladığı masada malatya’nın özel yemekleri Samsunlu misafirlere ikram edildi.

Genel Müdür Yardımcısı Vahap Öner^”Malatya-Samsun dostluğu yıllara dayanıyor”dedi.

YAZICI, “FUTBOL BAHANE KERVANSARAY ŞAHANE”

Yeni Malatyaspor-Samsunspor maçını takip etmek üzere Malatya’ya gelen Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı ile beraberindeki Samsunlu gazeteciler, Battalgazi ilçesinde bulunan Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı ziyaret etti.

Ziyarete, Elazığ Basın İlan Kurumu Müdürü Murat Yürekli’de katıldı. Samsunlu Gazeteciler, Kervansaray içinde bulunan sanat atölyelerini gezip, yapılan ürünleri incelediler. Malatya’nın Doğu Anadolu Bölgesinin en gelişmiş kenti olduğunu belirten Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı, Malatya ve Samsun’un bir birine benzer özellikte kentler olduğunu, iki kentinde bölgelerinin lokomotifi olduğunu söyledi. Maça erken gelerek Malatya’yı gezmek istediklerini ifade eden Yazıcı, “Malatya güzel bir şehir. Battalgazi’yi Türkiye’de bilmeyen yoktur. Türk tarihine ismini altın harflerle yazdırmış Battalgazi’nin yurdundaki tarihi yapıları gördük, gezdik. Kervansarayda sanat atölyelerini gördük. Battalgazi’de ismine yakışır işler ortaya çıkarılmış. Tabiri caizse futbol bahane, kervansaray şahane, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı kutluyor. Bizi burada yalnız bırakmayan Malatyalı meslektaşlarımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: