17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Malatya’nın bir’leri

Malatya’nın bir’leri

 

arif-oznur

 

 

Kayıtlara geçsin şimdiden MHP’nin seçim mağlubiyetini … AKP’nin  rakibi Malatya’da,  MHP. Vatandaşın siyaseti bizim MHP’den daha aktif..  Bakalım Malatya’nın aktif siyasetine yön verenlere vatandaş ne diyor diye; bizdeki siyasetçiler  birbirinden memnun kardeş gibi çalışıyor. Sorun değil! kardeşçe danışıklı dövüş havasında! Bizdeki havalara güven olmaz dışarıda yine yağmur var. Mesela aslında Malatya’nın bir’leri, Öznur Çalık ve Arif Yıldız’ları!

Muhalefet için bir numara önemli Arif Yıldız’da bunu çok iyi bilenlerden olsa gerek.  Hazır bu ara AKP’nin Malatya’da şansı zorken neden ciddi muhalefet yapamadığı tartışılıyor. Malatya’nın dağ gibi sorunları dururken neden ciddi muhalefetten kaçındığı. Bu şehrin sorunlarına il başkanlığı yaptığı süre zarfında en iyi bilenlerden biri olan Arif  Yıldız, neden sesiz kaldığı adaylığının belirlendiği günden bugüne kadar  ki süre zarfından kendi tabanı içinde tartışılması ise işin farklı bir boyutu..

Bu iş o kadar gitti ki, sosyal paylaşım sitelerinden MHP tabanı ilkez sitem etti. Taban aslında AKP’nin Malatya’da büyük oranda oy kaybettiğini bu seçimle MHP’nin Malatya’da zirve yapacağından umutluydu. Bunu nereden mi çıkarıyorum? MHP  Malatya’da seçimden  bir yıl önce başladı bütün ilçeler köyler gezildi. Vatandaşların sorunları şikayetleri ve beklentileri tek tek rapor edildi. Seçim arifesine kadar Malatya’da MHP rüzgarı esiyordu. Bu rüzgar liderlerinin gölgesinde yaşayan iktidar milletvekillerini hayliyle panikleştirmişti bir kere kimi İstanbul için genel merkezde takla işine bile girmişti.  Bunu nereden mi biliyoruz? Dost meclisi kimin ne yaptığı biliniyor ya bizimki de o mesele; Reşat Erdoğan’ın adaylığı engellenmesi MHP’de olduğu gibi Malatya kamuoyunda da şok etkisi yarattı.Şuan aday olan iktidar milletvekilleri bayram ederek MHP sayesinde bir kez daha Malatya’da saltanatını sürdürecek. MHP tabanı ise yaşanlara anlam veremedi bir süre neden bu duruma düşüldüğü konusunda  tartışıldı. Ancak durum vahim MHP kendi kalesine gol atmıştı. Malatya’nın yıllardır beklediği aday ayak oyunları ile ters köşe edilmişti.

Birinci sıra adayı Arif Yıldız, MHP’nin rüzgarını yakaladı mı? Yoksa o rüzgarı engelledi mi?.. MHP’nin ilçe gezilerinde bu durum ortada, heyecan yok. stabil bir seçim atmosferi sergiliyor. MHP’de  şehrin en büyük sorunları yerine en küçük sorunların anlatılması işin garip yanı olsa gerek.

Gelelim AKP’nin Malatya adayı Öznur Çalık’a kimine göre Ahmet Çakır’ın kontenjanı kimine göre kendi yapılanması ile birinci olması.. İktidarın arka bahçesi olan Malatya’da siyaset yapmak kolaydır.. Bu şehrin sorunlarını yalana bağlamak kolaydır muhalefet olmayınca. iş vatandaşa kaldı bu seçimde, Orduzu, Erkenek  ve diğer ilçeler.. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Öznur Çalık ve  Arif Yıldız’ın bu şehre ne katacağı ve bu şehre ne hizmet getireceği ortada  aslında. Sosyal paylaşım siteleri bu konuda daha erkenci davranıyor. Hem iktidara hemde muhalefete sorular soruluyor. Cevap mı hayır! her zamanki gibi tribüne konuşmalar.. Bu seçimin galibi kim olur bilinmez ama bu seçimden sonra çok şey değişecek bunu bilenlerdenim…

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.