14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Malatya’nın ilk milletvekili aday adayı..

Malatya’nın ilk milletvekili aday adayı..

2015 genel seçimleri yaklaştıkça seçim heyecanı daha da artıyor. Siyasi partilerde yaşanan yoğunluk, 2015 genel seçimlerini şimdiden farklı kılacağa benziyor.eüaaeüa

Fransa’da bulunan ve Malatya ile iletişimini koparmayan Malatyalı işadamı Sabri Unat, 2015 genel seçimlerinde kendi memleketi Malatya’da milletvekilliğine talip olacağı öğrenildi. Avrupa’da, Malatya’yı en iyi şekilde temsil edebilmek adına birçok faaliyette bulunan işadamı Sabri Unat, Fransa MÜSİAD yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra Avrupalı Türk Demokratlar Birliği üyesi olarak da görev aldı. Görüşlerini aldığımız işadamı Sabri Unat, Malatya’nın dünya’da bir eşi ve benzerinin bulunmadığını belirterek, halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunu kaydetti. Unat, Malatya halkına hizmet zamanının geldiğini belirterek, “Halk ve Hakk için varız” ifadelerini kullandı.

Sabri Unat, 25 Ocak 1983 yılında Malatya`da doğdu. Kenan ve Nursel Unat ailesinin ilk cocuğudur. Babası Kenan Bey Malatya Belediyesinde Şehir plancısı, annesi emekli öğretmendir. Malatya Sümer lisesini birinci olarak tamamlayan Unat, 2001 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümüne başladı ve bölüm birincisi olarak 2005 yılında bitirdi. AK Parti`nin kuruluşu ile birlikte başta gençlik kolları olmak üzere AK Partinin önemli birçok kademesinde görev aldığını belirtti
Milli Egitim Bakanlığının özel öğrenci statüsü ile Almanya Berlin Teknik Üniversitesinde Yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bir Osmanlı hayranı olan Unat , Mimar Sinan Yapı tekniğini yüksek lisans tezi olarak gerçekleştirdi. Avrupa`nın 16 farklı şehrinde “İslam ve Mutluluk ” konulu konferanslar verdi.
2008 yılında kendi şirketini kurarak inşaat ve müteahhitlik işlerine başladı. Birçok Dernek ve STK` nın yönetiminde bulunarak Avrupa`da ,Malatya`yı temsil edebilmek için büyük gayret ile çalışmalarına devam etmektedir. Fransa MÜSİAD yönetim kurul üyesi ve UETD (Avrupalı Türk Demokratlar Birliği) üyesidir. Avrupa`da olmasına rağmen Malatyalı hemşerileri ile daima irtibat halindedir.İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça bilen Unat, evli ve bir cocuk babasıdır.Görüşlerini aldığımız Unat, Malatya`mızın dünyada bir eşinin daha bulunmadığını ifade etti. Halka hizmetin Hakk`a hizmet olduğunu belirtti. Malatya halkına hizmet zamanının geldiğini söyleyerek, AK Parti’den Aday Adayı Olduğunu ifade etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yusuf Bozdoğan dedi ki:

    Genç,bilgili,atik ve ve çalışkan hayırlı olsun kardeş

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.