TürkiyeSON - 05.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Malatya’ya Bisiklet Yolu Yapılıyor

Malatya’ya Bisiklet Yolu Yapılıyor

Malatya merkez ile ilçelerde altyapısı tamamlanan alanlarda kaldırım, bisiklet ve yürüyüş yolları yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Malatya merkez ilçeler ile kırsal ilçelerde bisiklet yolu, kaldırım ve yürüyüş yolları düzenleme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Kaldırımla birlikte bisiklet ve yürüyüş yolu düzenlemesi

Yaptığı yatırım, hizmet ve uygulamalarla Malatya’da yaşam standartlarını yükselten Büyükşehir Belediyesi, kaldırım düzenleme çalışmalarına önemli miktarda bisiklet ve yürüyüş yolları da yapıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 yıllık bir süre içerisinde yaklaşık 850 bin m2 kaldırım, 130 bin m2 bisiklet yolu ile 18 bin m2 yürüyüş yolu yapılacak. Yapılacak olan düzenlemelerde ayrıca engelli vatandaşlar için de izli yol taşı kullanılacak.

Malatya, 2 bölgeye ayrıldı

Yapılan düzenleme çalışmalarının daha hızlı bir şekilde yürütülmesi amacıyla Malatya 2 bölgeye ayrılarak, 2 ayrı ihale gerçekleştirildi. Yeşilyurt, Akçadağ, Arapgir, Darende, Doğanşehir, Kuluncak, Hekimhan ve Yazıhan ilçelerini kapsayan bölgede; 12.800 m2 yürüyüş yolu, 93 bin m2 bisiklet yolu ile 507 bin m2 kaldırım düzenleme çalışması yapılacak. Yaklaşık 3 yılda bitirilmesi planlanan düzenleme çalışmaları için bu bölgede 13 milyon liranın üzerinde harcama yapılacak.

Battalgazi, Arguvan, Doğanyol, Pütürge ve Kale ilçelerini kapsayan bölgede ise 340 bin m2 kaldırım, 5 bin m2 yürüyüş yolu ile 37 bin m2 de bisiklet yolu yapılacak. Bu bölgede de yapılacak düzenleme çalışmaları için 7 milyon lira dolayında bir harcama yapılacak. Her iki bölgede yapılacak olan düzenleme çalışmaları için harcanacak toplam miktar ise 20 milyon liranın üzerinde.

Çakır: İlk kez bisiklet yolu yapıyoruz

Malatya’nın bölgesinde önemli bir şehir konumunda olduğunu ve standartlarının her geçen gün yükseldiğini belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan yatırım ve hizmetlerle yaşam kalitesini yükselttiklerini söyledi.

Daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam için kaldırım düzenleme çalışmalarına bisiklet ve yürüyüş yolları eklediklerini kaydeden Başkan Çakır, “Malatya genelinde altyapısı biten yerlerde üstyapı düzenleme çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın yaşamlarını sağlıklı ve konforlu bir şekilde yürütmelerine katkıda bulunmak amacıyla Malatya’da ilk kez yeni bir uygulamayla bisiklet yolu yapıyoruz. Malatya genelinde yapacağımız kaldırım, bisiklet ve yürüyüş yolları düzenlemesiyle, artık kaldırımlar sadece mecburi yürüyüş yeri olarak değil, gezinti ve spor amaçlı da kullanılabilecek. Kısa bir süre içerisinde kademe kademe hizmete sunacağımız bu düzenlemeler sayesinde, Malatya’mızın yaşam standartları daha da yükselmiş olacak” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: