TürkiyeSON - 24.09.2023 -

‘Malatya’yı çiçek gibi yapacağız’

‘Malatya’yı çiçek gibi yapacağız’

Programda bir konuşma yapan Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Malatya’ya karşı apayrı bir sevgisi olduğunu söyleyerek Malatyalılarla bir araya geldiği için büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtti.

Dağlar Delinecek, Hızlı Trenle İzmir Ankara’ya Bağlanacak

İzmir’den milletvekili adayı olmaktan ve İzmir’e hizmet etmekten dolayı gurur duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ege bölgesinin bir evladı olarak İzmir’e büyük hizmetler yaptığını kaydetti. Hükümetlerinin 2002 yılından bu yana İzmir’de 30 milyar TL’den fazla yatırım yaptıkları bilgisini veren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle konuştu; “Ulaştırma alanında çok büyük yatırımlar yaptık, çevre yolunu tamamladık, Adnan Menderes Havaalanını dünyanın en modern havaalanı haline biz getirdik. Eskiden İzmir’den Ankara’ya gitmek problemdi artık İzmir’i Ankara’ya bölünmüş yollarla bağladık. Ferhat’ın Şirin’e kavuşması gibi şimdi dağları delerek İzmir ile Ankara’yı hızlı trenle birbirine kavuşturacağız. 8 milyar dolara mal olacak İzmir-İstanbul Otoyolu’na da devam ediyoruz. Bu büyük yatırımları yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.”

bakan-izmir

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İzmir’de çok sayıda baraj, gölet ve sulama tesislerini hizmete açtıklarını, dereleri ıslah ettiklerini ve ağaçlandırma çalışmalarında muazzam işler yaptıklarını kaydetti. Ülke genelinde 3 milyar 250 milyon adet fidanı toprakla buluşturdukları bilgisini veren Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bunun kolay bir iş olmadığını ancak heyecan ve şevkle yapılabilecek bir şey olduğunu kaydetti.

Afrika’da 1Milyon 600 Bin Kişiye İçmesuyu

Hizmet etmeyi ibadet olarak düşündüklerini söyleyen Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bütün insanlara faydalı olmak istediklerini ifade ederek şunları söyledi;” Bütün Türkiye’nin su problemini çözdük, bununla yetinmedik Afrika’daki insanlarda su götürdük, onlara yardım ettik ve 1 milyon 600 bin kişiye su götürdük. Ülke olarak Orta Asya’ya da Kafkaslara da elimizi uzatıyoruz bu milletimizin büyüklüğünü gösteriyor. Birliğimizi beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daha da güçlendireceğiz. Ülkemiz dünyanın en önemli noktası konumunda bu sebeple yaklaşık 300 yıldır Türkiye üzerine planlar uygulanıyor. Böl, parçala yut şeklinde bir plan uygulanmaya çalışılıyor. Ancak biz bu oyunları planları kaldırdık, birlik ve beraberliğimiz kurduk”.

bakan-izmir1

Türkiye’de Nereden Nereye

Türkiyenin nereden nereye geldiği hususunda da görüşlerini dile getiren Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, hastane önlerinde uun kuyrukların olduğu günleri gördüklerini, ilaçların ateş pahası olduğu zamanları bildiklerini söyledi. Bakan Prof Dr. Veysel Eroğlu, IMF’ye olan 23.5 milyar dolar borcu ve batık banka borçlarını ödediklerini, enflasyon canavarını yok ettiklerini ve faiz lobisini ortadan kaldırdıklarını anlattı.

İsteyenin istediği yerde muayene olabildiğini, ucuz fiyata istediği eczaneden ilacını alabildiğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, gelecek nesillere güzel bir ülke bırakmak için var güçleriyle çalışacaklarını kaydetti.

“Malatya’yı Çiçek Gibi Yapacağız”

Malatya’ya yapılan yatırımlardan da bahseden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Malatya’da yıllardır bitirilemeyen baraj ve sulamaları tamamlayarak hizmete açtıkları bilgisini vererek şunları söyledi “Yoncalı Barajı da dahil olmak üzere gölet ve sulama tesislerinin tamamını bitireceğiz. Uzun yıllar önce orman olan ve yakın zamanda kuru toprağa dönen Beydağı’nı yeniden ağaçlandırdık. Her alanda daha da büyük işlerle Malatya’yı yemyeşil çiçek gibi yapacağız.”

Konuşmasını İzmir’e yapılması planlanan yatırımlarla alakalı bilgi vererek sürdüren Prof. Dr. Veysel Eroğlu, turizmde, ticarette, organik tarımda ve diğer alanlarda İzmir’i lider şehir yapacaklarını ve bunun için projeler geliştirdiklerini anlattı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: