14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Marasalı; Bu sistemle olan kavgamızdır

Marasalı; Bu sistemle olan kavgamızdır

kmyn copy

Milletvekili genel seçimleri öncesi çalışmaları sürdüren Milli İttifak’ın Malatya adayları, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek destek istiyor. Malatya’da önemli bir kesime hitap eden Rışvanlılar Derneği’ni ziyaret eden Saadet Partili Aday Osman Cemali Marasalı, faiz lobisine karşı olduklarını belirterek devletin ödediği faizlerin İslam ülkelerine savaş getirdiğini savundu. Milli Görüş’ün ilk andan itibaren sistemle olan kavgasını sürdürdüğünü belirten Marasalı, “Bugün 19 siyasi parti seçime giriyor. Bunların hepsi bizim kardeşimiz. İnsanların inançları mezhepleri bizi ilgilendirmiyor önemli olan insanlarımıza zulüm getiren, insanlarımızın cebindeki harçlığı çalan, insanımızın binbir emekle yetiştirdiği gençleri alan bu sistemle olan kavgamızdır” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin senelik ödediği faizin nereye gittiğinin bilinmediğini söyleyen Marasalı, faize giden bu paraların Mısır’a darbe, Irak’a fitne, Filistin’e İsrail bombası ve Yemen’e Suudi Arabistan bombası olarak geri döndüğünü ifade etti. Marasalı, “Müslümanlara sadece inançlarından dolayı zulüm olarak geri dönüyor. Biz bu sistemle mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.
Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye verilen idam cezasına da değinen Marasalı, bu kararı şiddetle kınadıklarını belirterek “Onların zafere ulaşacağı inancını yineliyoruz. Mısır’daki darbenin Mısırlı kardeşlerimize zulüm ve fakirlik getirdiğini bir kez daha ifade etmek istiyoruz” dedi.Milli Görüş davasının ilk andan itibaren ahlak ve maneviyat ilkesine vurgu yaptığını dile getiren Marasalı, ülkenin eğitim sistemini eleştirdi. Çocuklarının nasıl eğitileceği konusunda kendilerinin karar veremediğini belirten Marasalı, uygulanan eğitim sisteminin çocukları bataklığa savurduğu vurgusunu ifade etti.

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Asiltürk de, sivil toplum kuruluşlarının etkisinin ne denli büyük olduğunu bildiklerini belirterek “Biz, SP olarak 1969’dan beri iyinin güzelin haklının hâkim olması için çalışan bir siyasi görüşüz” dedi. Bugün gelinen durum itibariyle 7 Haziran seçimlerinin ne kadar önemli olduğunun bir kaz daha ortaya çıktığını kaydeden Asiltürk, “Çünkü ülkemizin yanı başındaki bütün İslam ülkelerinde gözyaşı, kan, ızdırap, zulüm, işkence ve tecavüz hâkim. Müslümanlara her türlü zulüm yapılırken Saadet Partisi’nin mutlaka mecliste temsil edilmesi gerekiyor. İktidar partisi kim olursa olsun ister tek başına ister koalisyon olsun. Saadet Partisi’nin mecliste bulunması hakkı temsil etmesi oradaki siyasi partilerin yanlış yapmasına engel olacaktır” şeklinde konuştu.
Milli Görüşün 1980 yılında 24 milletvekili ile birlikte mecliste bulunduğu sırada o dönem İsrail’in bağımsızlığını tanıyan Dışişleri Bakanı Hayrettin Ekmen’in gensoru ile düşürülmesine vesile olduğunu ifade eden Asiltürk, bu nedenle Milli Görüş’ün mecliste olması gerektiğini ifade etti.Rışvanlılar Derneği yöneticileri de Saadet Partisi’ne, çıkmış oldukları bu yolda başarılar dileyerek seçimlerin Malatya ve ülkemize hayırlar getirmesini istediler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.