TürkiyeSON - 22.05.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Marasalı; Kendimize gelmemiz lazım

Marasalı; Kendimize gelmemiz lazım

Milli İttifak’ın Malatya 1.Sıra Milletvekili Adayı Osman Cemali Marasalı, “Biz, Kenan Evren’i yaptığı darbe ile ülkeyi onlarca yıl geriye götürmesiyle hatırlayacağız” dedi.

 

980634Marasalı, Türkiye’nin yedinci Cumhurbaşkanı ve 12 Eylül askeri darbesinin lideri Kenan Evren’in hayatını kaybetmesiyle ilgili konuştu. Milli İttifak’ın Malatya Milletvekili adayları Osman Cemali Marasalı, Avukat Sema Altuntaş, Mustafa Sertkaya, Turan Odabaşı ve Cumali Akça, Niyazi Mısri Caddesi üzerinde kurulan semt pazarını ziyaret etti. Pazar esnafını tek tek ziyaret eden adaylar, 7 Haziran seçimleri için destek isterken iktidar olmaları durumunda yapacakları projeleri de anlattı.
Öte yandan dün hayatını kaybeden 1980 darbesi ile tanınan Kenan Evren’in vefatı ile ilgili değerlendirme yapan Milli İttifak’ın 1.Sıra adayı Osman Cemali Marasalı, Evren’in 80 darbesini kendi başına yaptığını düşünmediklerini belirterek “ABD’den, AB’den, İsrail’den emir almadan darbe yapılmaz bu ülkede. Ben bu ülkenin evladıyım diyen kimsede kolay kolay darbe yapmaz. Ama maalesef bugün sosyal medyada yer alan ve ekranlarda yer alan birçok insan Kenan Evren’le ilgili konuşurken bu gerçekleri gözardı ederek konuşuyor” dedi.
Evren’den önce darbe yaptıran zihniyetin kınanması gerektiğini ifade eden Marasalı, “Kendimize gelmemiz lazım. Türkiye’de darbeler niçin yapıldı bunu araştırmamız lazım. Bakın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne giden parti kapatma davalarında sadece Refah Partisi davasında Türkiye haklı görülmüştür. Darbeye yönelik en büyük tehdit olan Saadet Partisini bu seçimlerde birinci parti çıkarmak gerekir. Ancak, bu şekilde 1980 darbesi ve 1997 post modern darbesiyle hesaplaşmış oluruz” diye konuştu.

Reklam
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: