TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Maski, Suyun Önemini Anlatıyor

Maski, Suyun Önemini Anlatıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, erken yaşta su bilincini oluşturmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

İlk ve orta öğretim düzeyindeki öğrenciler için hazırlanan hikaye ve boyama kitapları Malatya genelindeki tüm okullara dağıtılıyor. Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, MASKİ’nin sadece su ve kanalizasyon ile ilgili alt yapı çalışmaları ile yetinmediğini ifade ederek, eğitim alanında da çeşitli konferanslar, seminerler, sunumlar ve öğrenciler için boyama ile hikaye kitapları hazırlatarak su bilincini oluşturmaya çalıştığını söyledi.

Şu ana kadar yaklaşık 7.000 öğrenciye kitap dağıtıldığını kaydeden Dr. Özdemir, “Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve MASKİ’nin katkılarıyla ilkokul ve ortaöğretim öğrencilerine su bilincinin oluşturulması ve su tasarrufunun önemini anlatan hikaye ve boyama kitaplarını 11 ilçelerimizde bulunan tüm okullarımıza dağıtımını yapıyoruz.

Ağaç Yaşken Eğilir atasözü ile yola çıktık. Bu çalışmamız çok önemli. Kitapların dağıtımı sırasında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile istişare etme imkanımız oldu. İlerleyen zamanlarda öğrencilerimizin aileleri ile birebir görüşme imkanımız olacak. Tüm halkımıza su bilincini aşılamaya çalışacağız. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize ve ekip arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.