TürkiyeSON - 13.08.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Master planı için hazırlık

Master planı için hazırlık

DAP İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen, Malatya-Tunceli Su Ürünleri Strateji Master Planı için, İl Müdürlüğümüz ve Elazığ Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından organize edilecek paydaş toplantısı, 31 Mart 2015 tarihinde Malatya Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılacaktır.

Bu toplantının detaylarını görüşmek üzere Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İ Müdürü Ali Selvi’yi ziyaret eden Elazığ Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürü Hakan Akgün “Master planı ç6erçevesinde Malatya’da düzenlenecek toplantıyla; Malatya ve Tunceli illerinin su ürünleri potansiyeli, öncelikleri, fırsatları, avantaj ve dezavantajlarının neler olabileceği tartışılacak, bununla ilgili Stratejik Master Planı hazırlama çabasında olacağız. Bölgemizdeki Su Ürünleri Yetiştiriciliği açısından önem arz edecek olan bu toplantıya tüm paydaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

İl Müdürü Ali Selvi ise “Malatya son yıllarda su ürünleri üretiminde büyük yol kat ederek Türkiye’de 5. sıraya yükselmiştir. İlimizdeki 74 alabalık tesisimizin üretim kapasitesi 12.150 ton’dur. 2014 yılı fiili üretimimiz 3.520 ton olarak gerçekleşmiştir. Türkiye ve hatta Dünya’da söz sahibi olduğumuz Kayısı’nın yanı sıra, su ürünleri üretimimizi arttırarak Türkiye’de daha üst sıralara çıkma çabası içerisindeyiz. Ön hazırlıkları yapılan Su Ürünleri Stratejik Master Planı için ilimizde gerçekleştirilecek olan toplantıya, Su Ürünleri ile ilgili yetiştiricilerimizi, birliklerimizi, kooperatiflerimizi, sivil toplum örgütlerimizi yani tüm paydaşlarımızı çağırarak bilgi alış verişinde bulunacağız. Böylece hazırlanacak olan Master Planı’na bütün paydaşlarımız katkı sunmuş olacaklar. Amacımız, Master Planı’nın Yetiştiricilerimize ışık tutması, potansiyeli yüksek olan su ürünleri üretimimizi arttırarak, daha fazla gelir elde edip, ekonomimize katkı sağlamasıdır. Elazığ Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürümüz Hakan Bey’e de, böyle önemli bir konuda bizlere sağlayacakları desteklerden dolayı şimdiden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

Reklam
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: