25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

“MASTÖB siyasete alet edilmektedir”

“MASTÖB siyasete alet edilmektedir”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Şu çok iyi bilinmelidir ki Dersim birilerinin siyasi malzemesi olmayacak kadar değerlidir. Yine MASTÖB’ün kuruluş felsefesi siyaset üstü olması gerekirken son açıklama ile siyasete MASTÖB siyasete alet edilmektedir” dedidsaas

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, MASTÖB Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda Tecde Spor Başkanı, 44 Malatya Spor As Başkanı olan Hulusi Akkoyun  ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, açıklamasında, “AKP ile birlikte tüm kurumlarda bir çürüme ve yozlaşma başladı. Siyaset olması gereken tüm kurumlar siyaset yapmaya başladı. Sendikalar, dernekler, spor kulüpleri, odalar kendi asli işlerini bırakıp AKP’ye yaranma yarışına girmeye başladılar. Bunun en son örneği Malatya için önemli değerlerden biri olan MASTÖB’de yaşanıyor. MASTÖB Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda Tecde Spor Başkanı, 44 Malatya Spor As Başkanı olan Hulusi Akkoyun  Dersim polemiği üzerinden Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na haddini aşarak çeşitli cümleler kullanmıştır. Öncelikle Akkoyun şunu çok iyi bilmelidir ki siyasi olarak bizim muhatabımız değildir. CHP ve onun  Dersimli olmakla gurur duyan Genel Başkanı’na Dersim başta olmak üzere hiçbir konuda laf söylemek bir Sivil Toplum Örgütü için yanlıştır” ifadesini kullandı.

Enver Kiraz, şunları kaydetti: “MASTÖB Genel Başkan Yardımcısı kendisine siyasi bir gelecek hazırlamak için yanlış bir yöntem seçmiştir. Şu çok iyi bilinmelidir ki Dersim birilerinin siyasi malzemesi olmayacak kadar değerlidir. Yine MASTÖB’ün kuruluş felsefesi siyaset üstü olması gerekirken son açıklama ile siyasete MASTÖB siyasete alet edilmektedir. MASTÖB’ün üye yapısına baktığımızsa birbirinden farklı düşünen farklı siyasi görüşlere mensup 200’ün üzerinde üyesi bulunmaktadır. Bu açıklamalardan farklı görüşteki üyelerin haberi var mıdır. Yine: MASTÖB genel Başkanının haberi var mıdır. Siyaset yapmak herkesin en doğal hakkıdır. Fakat siyaset yapmak isteyen kişiler siyaset üstü kurumlardaki görevlerini bırakarak istediği görüşteki siyasi partiye üye olarak siyaset yapması gerekir.”

 

Başkan Kiraz, “Kaldı ki CHP olarak biz tarihte yaşanan hiçbir acı olayın günlük siyaset malzemesi yapılmasına karşıyız. Tarihteki yaşanmış bütün acı olaylarla ilgi düşüncelerimizde bütün partilerden daha net şekilde ortadır ve tartışmaya açık bir konumuz söz konusu değildir” şeklinde açıklamasını tamamladı

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.