TürkiyeSON - 02.10.2023 -

Meleğimiz Azra için umut olalım!

Meleğimiz Azra için umut olalım!

dfgdf

Malatya’da yaşayan Hakan ve Burcu Şanlı çiftinin ilik kanseri olan 10 aylık bebekleri Azra Sultan Şanlı için duyarlılık oluşturmak amacıyla İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projesi (TODUP) üyeleri bugün Soykan Parkında toplanarak Kızılay Kan Bağış Merkezine kadar yürüdü. Sokakta sloganlar ve pankartlar eşliğinde yürüyen topluluk üyeleri daha sonra doku tiplemesi için örnek kan bağışında bulundu.

 

İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu olarak bir duyarlılık oluşturmak adına böyle bir etkinlik kararı aldıklarını belirten grup üyeleri Azra bebeğin haberini bir hafta önce öğrendiklerini ve bir an önce bir şeyler yapmak istediklerini ifade ettiler. Topluluk adına açıklama yapan bir üniversite öğrencisi Malatyalıların ilgisini çekmek ve Azra bebeğe yardım edebilmek adına bir şeyler yapmaya çalıştıklarını belirterek “Buradan hep beraber Kızılay Kan Merkezi’ne yürüyeceğiz üç tüp kan verip doku testini yaptıracağız ve çevredeki insanları oraya çekmeye çalışacağız” diye konuştu.

MELEĞİMİZ İÇİN UMUT OLALIM

Malatya Halkının duyarlı olduğunu ifade eden topluluğun diğer bir üniversiteli öğrencisi ise, Malatya Halkına seslenerek, “Burada Türkiye’nin dört bir yanından bir sürü insan var ve biz Malatyalı olmayarak Malatyalı Azra’yı bu kadar düşünüyorsak sizde gelin bize katılın ve hep beraber lösemili meleğimizin hayata tutulması için umut olalım” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: