25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Memlekette iş adamı kalmadı…TSO’nun derdi başka!!

Memlekette iş adamı kalmadı…TSO’nun derdi başka!!

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile Türk Telekom’dan teknolojik iş birliği alanında ortak çalışma yapacak.te

TSO Binasında düzenlenen törenle protokol imza altına alındı. İmza törenine, Konuyla ilgili düzenlenen protokol imza törenine Türk Telekom Anadolu Merkez 2 Bölge Müdürü Muhammet Katmer, Türk Telekom KOBİ Satış Direktörü Esra Şimşek, Malatya İl Müdürü Ebubekir Ünver, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. TSO toplantı salonunda düzenlenen imza töreninde TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç bir konuşma yaptı. Konuşmasında Türk Telekom son dönemlerde Türkiye’de ciddi şekilde altyapıya harcama yapan bir kuruluş olduğunu ifade ederek sanayicinin hızlı iletişim aracını kullanma noktasında Organize Sanayi Bölgelerine ciddi bir yatırım yaptıklarını kaydetti. Erkoç konuşmasında “ Bugünkü protokolün amacı da çağımızda artık küçülen dünyada rekabet gücünü artırmak, iletişimi çok hızlı kullanarak ihracat rakamlarını artırmak için Türk Telekom’u bu teknik imkânlarından faydalanmak için bir araya geldik ve protokol imzalama kararı aldık. Buradaki hedef ve amacımız üyelerimizin iletişimini hızlı bir şekilde erişimini kolaylaştırmak ve firmalarımızın fiber altyapısını güçlendirerek onların dünya ile iletişimini çok hızlı bir şekilde yakalamayı sağlama düşüncesiyle bir araya geldik” ifadelerine yer verdi. Erkoç yatırımların devamı konusunda da söz aldıklarını dile getirerek Türk Telekom üzerine düşen hizmeti en şekilde yapacağına inandığını ifade etti.

Fiber dönüşüm sağlandı

Türk Telekom Anadolu Merkez 2. Bölge Müdürü Muhammet Katmer ise imza töreninde yaptığı konuşmada Rekabetin can alıcı noktasının teknolojik gelişmelere ayak uydurmak olduğunu ve çağı yakalamak için rakiplerin önünde olmak gerektiğinin altını çizdi. Katmer konuşmasını “Türk Telekom ile Ticaret ve Sanayi Odası işbirliklerimiz devam ediyor. Eğer biz fiber hızıyla küresel dünyanın ekonomisini yönetemiyorsak girişimcilerimizi, yaptıkları yatırımları anlatmak, iletişimdeki teknolojileri kullanarak bunları pazarlama yönüyle altyapılarını karşılayamıyorsak Türkiye’nin gelişiminde bir vebal altına girmiş oluruz. Ama bugün görüyoruz ki, Ticaret ve Sanayi Odamızın büyük desteği ile Malatya Organize Sanayi 1 ve 2. bölgesinde fiber dönüşümümüzü tamamlayarak tüm işletmelerimizi geleceğe bugünden hazırladık” şeklinde konuştu.

Teknolojik danışmanlık hizmeti verilecek

Katmer Türk Telekom’un bilgi ve deneyim olduğunun altını çizerek “Bu gücü de tüm organize sanayi veya kobi gibi esnafımıza her sektörde rekabet edebilecek Türkiye ölçeğinde büyüyecek firmaya bu bilgi deneyimimizi de kullandık. Çünkü yapılan her türlü yatırım eğer doğru yatırım değilse 1-2 yıl sonra maalesef milli kaynaklar tüketilerek heba olacak. Bir yapacağımız protokolle ve teknolojik danışmanlıkla beraber tüm çalışanlarımızın bilgi deneyiminin Ticaret ve Sanayi Odamızın üyelerine aktarmış oluyoruz. Bunu yaparken de herhangi bir karşılık beklemiyoruz. Çünkü yaptığımız her türlü bilgi transferinden Türk insanının, Türk girişimcisinin ve Türk yatırımcısının faydalanmasını istiyoruz. Bunun altına da Türk Telekom’un imzasını atıyoruz. 1-2 yıl sonra bir eksiklik bir kusur varsa bunun hesabını bizden sorun diyoruz şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Bölge Müdürü Muhammet Katmer tarafından TSO başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’a günün anısına kristal telefon hediye edildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.