TürkiyeSON - 02.10.2023 -

Menfezler, taş duvarlar, köprüler yapılıyor

Menfezler, taş duvarlar, köprüler yapılıyor

Malatya’nın birçok noktasında yeni yol açma, yol düzenleme, genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde yollarda geçen sulama kanalı menfezlerini genişletiyor.

SAMSUNG CSC Battalgazi, Darende, Arapgir ve Kale’de çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, sulama suyunun geçtiği kanalların menfezlerini büyütürken, ulaşım açısından tehlike arz eden noktalara ise taş duvarlar örüyor.

Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı Küçük Sanat Yapıları Şube Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalarda, Battalgazi’ye bağlı Boran ve Toygar mahallelerinde sulama suyu menfezleri büyütme çalışmaları; Darende, Arapgir ve Kale’de ise taş duvar yapım işleri devam ediyor.

Yağışların ardından saha taraması yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri aciliyet gerektiren noktalarda taş duvar örme çalışmaları yaparak, toprak kaymasını önlemek için tedbir alıyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte bu çalışmaların yoğunlaşacağını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, “Malatya ve ilçelerin sorunlarını çözmek için yoğun bir gayret içerisindeyiz. Malatya’nın bütün ilçelerinde ekiplerimiz çalışıyorlar. Altyapı çalışmaları, yol çalışmaları tüm şartlara rağmen devam ediyor. Yine ilçelerimizde tespit ettiğimiz acilen yapılması gereken köprüler var. Bazı köprülerin yenilenmesi gerekiyor. Aciliyet gerektiren 6 noktaya köprü yapıyoruz, 2 köprüyü ise yeniliyoruz.

Bunun yanında vatandaşlarımızın yol güvenliği için sulama sularının geçtiği menfezleri büyütüyoruz. Ekiplerimiz kış aylarında da saha taramaları yaptılar. Yollarda toprak kaymalarının önüne geçmek için acilen bazı noktalara taş duvar yapmak gerekti. Yağışlara rağmen bu çalışmaları sürdürüyoruz. Bu çalışmalara havaların ısınmasıyla daha da yoğunluk vereceğiz” dedi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: