TürkiyeSON - 09.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Meşale Derneği 4.Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Meşale Derneği 4.Olağan Genel Kurulunu Yaptı

BAŞKAN ÇALHAN GÜVEN TAZELEDİ

Malatya Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 4. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Kanaat Önderi Zekeriya Şengöz, “İnsanla yüz yüze gelmek ve insanı ‘Niçin?’, ‘Neden?’, ‘Ne olacak?’, ‘Nereye kadar?’ diye sorularla muhatap kılmak gerçekten çok önemli” dedi.

Dernek binasında gerçekleştirilen genel kurul toplantısı, divanın oluşturulmasıyla başladı. Divan Başkanlığını Salih Büker’in yaptığı toplantıda dernek başkanı Tamer Çalhan, yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Ahiret hayatını kazanmak için gayret gösterdiklerini anlatan Başkan Çalhan, “Rabbimizin ‘Siz insanlık için çıkarılmış hayırlı bir ümmet oldunuz’ sorumluluğuyla diğer insanların da eman duyacağı, değer kazanacağı, hayatlarını düzgün bir şekilde sürdürmeleri noktasında; bilindiği gibi Evde Karakter Eğimi-EKE projesi ile çocuklardan başlayan ve genciyle yaşlısıyla kadınıyla hayatın her safhasında; esnafıyla işçisiyle bir mücadele devam ediyor” dedi.

Katkı veren herkese teşekkür edildi

Dernek çalışmalarında görev alan herkese teşekkür ettiğini belirten Çalhan, “Tüm arkadaşlardan Allah razı olsun. Birlikteliğimizin devamını temenni eder, bundan sonra da yapacağımız çalışmaların hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Faaliyet ve denetim raporlarının ibra edildiği toplantıda, daha sonra dernek organlarına üye seçimine geçildi. Dernek Başkanı Tamer Çalhan’ın da yer aldığı yeni yönetim kurulu listesi oy birliği ile kabul edildi. Görevi devreden yönetim kurulu üyeleri adına Özden Tarım, yeni yönetim kurulu üyeleri adına da Nihat Erkuş birer teşekkür konuşması yaptılar.

Daha sonra dilek ve temenniler bölümünde dernek üyeleri söz alarak düşüncelerini paylaştı. Toplantıda söz alan Abdulkadir Ateş, Rıza-i Bari için hayırlı hizmetler içinde olmaya çalıştıklarını belirtti.

Endişe duymadan insanlarla temas kuramayız

Malatya’nın kanaat önderlerinden olan ve Zeki Baba olarak bilinen Zekeriya Şengöz, bir selamlama konuşması yaparak, dernek genel kurulunun hayırlara vesile olmasını temenni etti. Şengöz, toplumsal yozlaşmaya karşı bir inşa olmasının ve Müslümanca bir yaşam için ortam oluşturulmasının Hz. Peygamber Efendimiz’den gelen bir miras olduğunu belirterek, “Sosyal hayatta ‘Halk Üniversitesi’ diyebileceğimiz bu üniversitede yani toplumsal yapıya muhatap olan bizlerin sorumluluklarının yerine getirilmesi; Asr-ı Saadet’ten beri insanla temas etmekten geçiyor. İnsanla yüz yüze gelmek ve insanı ‘Niçin?’, ‘Neden?’, ‘Ne olacak?’, ‘Nereye kadar?’ diye sorularla muhatap kılmak gerçekten çok önemli. Çünkü, bir düşünürün dediği gibi insan bir damla kan ve bin endişedir. Yani, endişe bizim tabiatımızda var. Endişeli olmak mecburiyetindeyiz. Ahiretimizin endişesini çekmek zorundayız. Yakınlarımızla birlikte hayatın yaşanmasında bir endişe çekmek zorundayız. Endişeden kasıt da kaygı duymak. Yani biz kaygı duymadan, endişe duymadan insanlarla birebir temas kuracak zihin yapısını, algıyı oluşturmadan Müslümanca bir yaşamı kendi dünyamızda gerçekleştirmemiz zor olur” ifadelerini kullandı.

Yeni Yönetim Kurulu

Yapılan seçimler sonucunda yeni yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

Resul Kocamaz, Mustafa Kayan, Tamer Çalhan, Ergül Akduman, Suat Arıkan, Nihat Erkuş ve Sabri Güneş.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: