25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Meydan değil ucube..

Meydan değil ucube..

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çevreyolundaki Adliye yanı alt geçit üzerinde devam eden meydan ve çevre düzenleme çalışmaları ile İpek caddesinde inşa edilen Semt Pazarı ve Kültür Merkezinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

SEMT PAZARI VE KÃœLTÃœR MERKEZÄ° (2)

İnceleme gezilerine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcıları ile ilgili Daire Başkanları ve Şube Müdürleri de katıldı.

Meydan düzenlemede sona yaklaşıldı

İlk olarak Adliye yanı alt geçit üzerine oluşturulan yaklaşık 7 dönümlük meydanda yapılan çevre düzenleme çalışmalarını inceleyen Başkan Çakır, düzenleme çalışmaları ile ilgili olarak yetkililerden bilgiler aldı. Bitme aşamasına getirilen düzenleme çalışmaları çerçevesinde, meydan içerisine kafeterya, oturma grupları ve sergi alanları yapıldığı belirtildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır daha sonra ipek caddesinde yapımı devam eden Semt Pazarı ve Kültür Merkezinde incelemelerde bulundu.

‘Önemli bir tesis’

Kapalı Semt Pazarı ve Küldür Merkezi ile ilgili bilgiler veren Başkan Çakır, bu projenin Malatya için önemli olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Burası sadece bir kültür merkezi değil, aynı zamanda bölgemizin birçok ihtiyacını karşılayacak önemli bir tesis. İpek caddesi üzerinde Cuma günleri kurulan Pazar nedeniyle bölgede trafik sıkışıklığı meydana geliyordu. Yapılan bu proje ile bu bölgemizdeki trafik sıkışıklığı ortadan kaldırılmış olacak” dedi.

Başka bölgelere de yapılması hedefleniyor

Projenin ikinci katının ise bölgeye hitap edecek bir Kültür Merkezi şekilde düzenlendiğini belirten Başkan Çakır, “Zemin katı pazarcı esnafının hizmetine sunulacak olan projemizin üst katı ise Kervansaray mimarisi tarzında bölgeye hizmet verecek bir sosyal ve kültür merkezi olacak. Burada fitness salonları, eğitim ve seminer salonları, internet odaları, kafeteryalar ile öğrenci ve gençlerimize kurs ve eğitimlerin verileceği salonlar bulunuyor. Ayrıca bir de cami bulunmakta. Oturum alanı 4 bin m2 civarında olan tesisin toplam inşaat alanı ise 7 bin m2’nin üzerinde. Bu tesis hem Pazar yeri olarak hem de sosyal ve kültürel anlamda bölgemizin ihtiyacını karşılayacak. Yapımı tamamlanma aşamasına gelen bu tesis, ilimizdeki kültürel etkinliklerin yoğunlaşması ve sosyalleşme anlamında önemli bir görevi yapacak. Amacımız böyle tesisleri diğer bölgelerimizde de hizmete sunmak” şeklinde konuştu. www.maatyason.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.