TürkiyeSON - 04.12.2023 -

Meydan iftarı nostaljik anlar yaşattı

Meydan iftarı nostaljik anlar yaşattı

İftar

Yeşilyurt Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Meydan İftarlarının üçüncüsü Ahmet Atılgan Parkı’nda yapıldı. İftar Programına Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İstanbul Yeşilyurtlular Dernek Başkanı Zeki Akıncı, İstanbul’dan gelen Malatyalı iş adamları, Yeşilyurt Belediyesi eski Başkanı Mehmet Kavuk’un yanı sıra, Yeşilyurt Belediyesi Başkan Yardımcılarından Meltem Kavuk, Haydar Şahin, Mehmet Karaman ve Mehmet Güner, birim müdürleri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Yeşilyurt Belediyesi Tiyatro Grubunun Yönetmenliğini yapan Ömer Konakçı, Nasrettin Hoca kostümü ve ters bindiği eşekle, diğer tiyatrocular ise değişik kostümlerle mahalle aralarında dolaşarak vatandaşları İftar Programına davet ettiler. Mahalle sakinleri ve çocukların yanı sıra araçlarıyla yoldan geçen vatandaşlar Ramazan ayında nostaljik bir hava estiren tiyatroculara büyük ilgi gösterip bol bol fotoğraf çektirdiler. Sancaktar İlahi Grubu tarafından seslendirilen ilahiler, Sanayi Cami İmamı İrfan Doğan’ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Yeşilyurt İlçe Müftüsü Mehmet Çınar, Ramazan ayının önemi, oruç ve sahur hakkında bilgilendirici bir sohbet gerçekleştirdi.

SAMİMİ VE ÇOK SICAK BİR ORTAMDA ORUÇ AÇILIYOR 

Meydan İftarlarının sorunsuz geçip, vatandaşların huzurlu ve güzel ortamda iftar yapmaları için tüm çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla selamlaşıp kısa kısa sohbet etti. Ramazan ayının rahmet ve bereket ayı olduğunu belirten Başkan Polat, Meydan İftarlarına vatandaşların gösterdiği ilgi ve alakanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Ramazan ayını huzurlu ve güvenli bir şekilde geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Polat, “Kardeşliğin ve paylaşmanın en güzel örneklerinin hakim olduğu Ramazan ayında halkımızla birlikte iftar açmanın ve dua etmenin sevincini yaşamaktayız. Bereket ve paylaşmanın hakim olduğu İftar programında bizi yalnız bırakmayan İstanbul Yeşilyurtlular Dernek Başkanı Zeki Akıncı’ya, Yeşilyurt Belediyesi eski Başkanı Mehmet Kavuk’a, iş adamlarımıza, kıymetli Yeşilyurtlu hemşehrilerimize çok teşekkür ederim. Ahmet Atılgan Parkı’nda gerçekleştirdiğimiz üçüncü meydan iftarımızda farklı duygular, heyecanlar yaşamaktayız. Katılımın yüksek olmasıyla birlikte vatandaşlarımızla karşılıklı iftar açmanın çok büyük anlamı var.7’den 70’e herkes bu sofralarda birlikteliği sergiliyor. Samimi ve çok güzel bir ortamda oruç açtığımız için Rabbime şükürler olsun “ dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: