TürkiyeSON - 28.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Mezbahaneler büyükşehire devredildi

Mezbahaneler büyükşehire devredildi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Başkanlığı’nda Meclis Toplantısı başladı.

MLT_8316Yapılan toplantıda, gündem dışı verilen tekliflerin görüşülerek, gündeme eklenmesinin ardından, gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçildi.

Encümen ve İhtisas Komisyonların üye seçimi yapıldı

Reklam

Büyükşehir Belediye Meclisi, gündemde yer alan ve 1 yıl görev yapacak olan Encümen üyeleri ile ihtisas komisyonlarının üye seçimlerini yaptı.

Gizli oylama ile yapılan Encümen üyeliklerine; Hasan Göğüs, Mehmet Karaman, Metin Mandal, Nurettin Karaaslan ve Ramazan Özcan seçildi.

Açık oylama ile yapılan İhtisas Komisyonlarına ise şu isimler seçildi:Ulaşım Komisyonu Üyeliklerine; Mehmet Çınar, İlhami Mengi, Sebahattin Ateş, Mustafa Gülhaş, Nevzat Kızılaslan,

Hukuk İhtisas Komisyonu Üyeliklerine; Ramazan Acar, Aziz Görgeç, Hasan Göğüş, Şefik Şengün, Durmuş Doğan, Günnur Tabel,

İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyeliklerine; Nevzat Aslan, Hilal Acı, Aziz Görgeç, Meltem Kavuk, Mehmet Çınar, Şahin Özer,

Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyeliklerine; Durmuş Doğan, İrfan Pişgin, Mehmet Aslan, Selim Gültekin, Erdal Üstün,

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliklerine; Şefik Şengün, Necmettin Özcan, M. Metin Bölükbaşı, Rüstem Çatı, Fetahmet Bay, Nebi Yiğit, Mehmet Reşat Güzel, Hurşit Kuşcu,

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliklerine; Cumali Doğan, Murat Doğan, Hakan Çiftçioğlu, Mehmet Baysar, Kadir Yoldaş, Nevzat Kızılaslan ile Hüseyin Akkaya seçildiler.

2014 yılı faaliyet raporu kabul edildi

Meclis Toplantısında 2014 Mali Yılı Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın faaliyet raporu da görüşüldü. Faaliyet raporunun görüşülmesi sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, başkanlığı Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs’e bıraktı. Faaliyet raporunun görüşülmesi sırasında, faaliyetlerle ilgili olarak meclis üyelerinden gelen soruları yanıtlayan Başkan Çakır, ayrıntılı bilgiler verdi.

Yapılan görüşmelerin ardından 2014 Mali Yılı Büyükşehir Belediye Başkanlığı faaliyet raporu meclis tarafından kabul edildi.

Mezbaha hizmetleri ilçe belediyelerine devredildi

Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen mezbaha hizmetlerinin; ilçelerin merkeze uzaklığı ve hizmetlerin yerinden yürütülmesindeki faydadan dolayı, ilçe belediyelerine devredilmesi kararlaştırıldı. İlçeler tarafından yürütülecek olan mezbaha hizmetlerinin kontrol yetkisi ise Büyükşehir Belediyesi’nde olacak.

II. Oturum 13 Nisan’da

Büyükşehir Belediye Meclisi, gündemde yer alan bazı maddeleri görüşerek karara bağlarken, bazılarını da ilgili komisyonlara havale etti. Büyükşehir Meclisi Nisan Ayı II. Oturumunun,13 Nisan Pazartesi günü saat 14.00’de yapılmasını kararlaştırdı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: