21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

‘MHP çözüm sürecine katkı sunmadı’

‘MHP çözüm sürecine katkı sunmadı’

AK Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Avukat Bülent Tüfenkci, AK Parti’nin çözüm sürecinin başarıya ulaşması için tek başına mücadele ettiğini söyledi.

Tüfenkci, 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçim çalışmaları kapsamında Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ü ziyaret etti.

bülent tüfenkçiZiyarette konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Avukat Bülent Tüfenkci, 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimin Türkiye için büyük önem taşıdığını ifade etti.Tüfenkci, Türkiye’nin önemli bir dönemeç olduğunu ifade ederek, “AK Parti olarak sadece tek başına iktidar olmak istemiyoruz. Anayasa’yı değiştirebilecek bir çoğunlukla iktidar olmak istiyoruz. Bu çoğunluğu yakalamak içinde bütün arkadaşlarımızın, belediye başkanlarımızın, meclis üyelerimizin , teşkilatlarımızın, AK Parti’ye ve Türkiye’ye gönül veren bütün arkadaşlarımızın da bu taşın altına elini koymasını istiyoruz” dedi.

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kan akmaması için AK Parti’nin elini taşın altına koyduğunu dile getiren Tüfenkci, “Çözüm sürecinin başarıya ulaşması için 2 senedir AK Parti tek başına mücadele ediyor. Gelinen süreçte görüyorsunuz ki HDP Eş Başkanı başka bir şey, grup başkan vekili başka bir şey söylüyor. Süreci baltalamak için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Biz istiyoruz ki, oraya giden para yatırıma dönsün. Akan kan durduğu gibi, istihdam alanları olsun. AK Parti, bölgeye yatırım olsun ve istihdam sağlansın diye çabalıyor. Ama birileri akan kandan rant devşirdiği için, sürecin bu şekilde gitmesini, düzenin olmamasını, kamu otoritesinin olmamasını; feodal yapının devam etmesi noktasında, sokak teröründen medet uman partiler var. Bu doğuda HDP ise batıda da MHP. Çözüm sürecine katkı sunmadıkları gibi, gelinen süreci provoke etmek için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. 7 Haziran bir anlamda buna da bir cevap olacak” diye konuştu.

‘’Paralel Yapılanmalara Karşı Hazırlıklı Olmak Gerekir’’

PPK’ya yapılan silah bırakma çağrısına değinerek, Türkiye’nin tarihinin en önemli günlerinden birini yaşadığını kaydeden Tüfenkci, ‘’Bu çağrı fiilen geçerli olduğu takdirde artık her şey tartışılabilir duruma gelecek. Silahların, şiddetin olmadığı, kanın dökülmediği, demokratik olgunluğun tavan yaptığı bir ortamda konuşmak mümkün. Ancak, silahlara vedanın konuşulduğu bu günlerde bilindik çevrelerin boş durmayacağını varsaymak gerekir. Başta ‘paralel örgüt’ unsurları olmak üzere, PKK içindeki paralel yapılanmanın planlarına karşı da hazırlıklı olmak gerekiyor.

‘’Çözüm Süreci için Başkanlık Sistemi’’

Bütün bu tartışmalar çerçevesinde yeni anayasa ile birlikte gündeme gelecek olan başkanlık sisteminin önemi artık daha kritik. Silahların bırakılmasıyla birlikte başlayacak olan sürecin çok daha sağlam bir zeminde tartışılması, kararların ivedilikle alınabilmesi ve çözüm sürecinin nihayete

ulaştırılması açısından başkanlık sistemi büyük önem arz ediyor. Bugünkü parlamenter sistemle, her yapılana ‘yok’ diyen bir muhalefetle çözüm sürecinde sonuç alınmasının zorluğu ortada’’ dedi. Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise, AK Parti Malatya Milletvekili aday adayı Avukat Bülent Tüfenkci’ye başarılar diledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.