TürkiyeSON - 18.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

MHP İl Başkanlığına Bülent Avşar Getirildi

MHP İl Başkanlığına Bülent Avşar Getirildi

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Olağan kongresi yapıldı. Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan Olağan kongreye yoğun katılım vardı. MHP Malatya il başkanlığı için 2 aday yarıştı ve Bülent Avşar Başkan seçildi.

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Bülent Avşar oldu.
MHP il başkanlığı için mevcut başkan Dr. Ömer Faruk Kalı ile Bülent Avşar başkanlığa aday oldu. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

 

 

 

 

Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongre listede belirtilen 600 delegeden yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından başladı.

 

 

 

MHP kongresinde Divan Başkanlığına MHP MYK üyesi Erol Gül,katip üyeliklerine MHP Elazığ il Başkanı Oğuzhan Demir,(ESKKK) Malatya Bölge Birliği Başkanı İsmet Bayram,MHP Malatya eski il başkanlarından Mehmet Bitmez , Mustafa Toprak ve Hakan Er seçildi.

 

 

 

Kongrede yapılan konuşmalar da vardı.

 

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Erol Gül,” Türkiye genelinde cereyan eden Kongrelerimizde hiç bir zaman kaybeden olmamıştır.Ülkücü hareket kendi düsturuna yakışır, disipline edilmiş yapısı ile kongrelerine yapar.İki adaylı, üç adaylı,dört adaylı kongrelerimiz olmuştur, nihayetinde tek aday kazanmıştır,ama sonuçta Milliyetçi Hareket Partisi kazanmıştır.Kongreler bizim tatlı demokratik yarışlarımızdır. Kongremiz de kim kazanırsa kazansın sonuçta kazanacak olan ülkücü hareket olacaktır.”dedi.

 

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı ve başkan adayı Dr. Ömer Faruk Kalı,ise şöyle konuştu:

 

 

 

“Şunun bunun adamı olmaya lüzum yok.Bize, MHP’nin, başbuğumuzun yolu yeter.2019 yılında yapılacak seçimlerde,p+artimizin alacağı her 1 puan bizlerin gayreti ve samimiyetine bağlı olduğunu biliyoruz.Öyleyse birbirimizle hayırda yarışalım.Ve bu yarışın sonu tüm MHP camiasının özlediği iktidar olsun.Bugün Malatya’da yaşayan her MHP’li kardeşimizin üzgün olduğunu biliyoruz.Haklılar da bizde üzgünüz.

 

 

 

Ama üzülmek çare değil.Çalışacağız,sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmayacağız.Teşkilat olarak Malatya merkez de bulunan üç belediyeden en az birini kazanmak ve meclise en az iki milletvekili göndermek için çalışacağız.Hedeflediğimiz tablo hayal değil.50 bine yakın çekirdek oyu olan siyasi bir kuruluşuz.Partisine sevdalı her üyemiz bir hemşehrimizi, MHP’ye ikna etse yüz bin kişi oluruz.Bu hiç zor değil.İl başkanlığımız olarak bu konuda kelimenin tam anlamıyla bir seferberlik ilan edeceğiz.Kongremizle birlikte tüm Malatyalılarla MHP’lilerin kucaklaşmasının önünü açacağız.Genel başkanımız ve genel merkezimizin öncülüğünde biz bu sınavdan anlımızın akıyla çıkacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.Davamıza,ülkümüze,töremize inandık.Zafer  inananlarındır” 

 

 

 

 

MHP il başkan adayı Bülent Avşar’da kongrede şunları söyledi:” Ateşle imtihandan geçen Türkiye’yi bugün yaşadığı bunalımlardan çıkartacak yegane siyasi güç ruhu ve benliği Türkiye sevdası ateşiyle yanan Milliyetçi harekettir.Türkiye’nin milli devlet niteliği,üniter yapısı ve Türk milli kimliği etrafındaki milli birliği her türlü tartışmanın üzerindedir.Hiçbir siyasi projenin, bu ortak değerlerimizi tartışmaya açarak sulandırılmasına ve yıkmasına izin verilmeyecektir.Milliyetçi hareket Türkiye’nin bugününe ve geleceğine Türkiye gözüyle bakmaktadır.Türkiye,tarihi geçmişiyle,devlet tecrübesiyle,milli kültür ahlak ve şuuruyla,insan kaynaklarıyla büyük ve güçlü bir ülkedir.Kendi sorunlarını kendisi tanımlayacak ve çözümünü kendisi bulacak kudrettedir.

 

 

 

İnşallah sizlerden aldığımız güç ve milletimize olan hizmet aşkıyla böylesine zor ve çetin bir dönemde bizlerde Malatya’ya yakışan bir duruşu sergileyeceğiz.Genel başkanımızın emrinde,üç hilal sancağını bu şehrin burçlarında dalgalandırmaya devam edeceğiz.Bir alacağız, diri olacağız,iri olacağız.Malatya’da el ele vereceğiz kırgınlıklara son vererek Darende’den Kale’ye Hekimhan’dan Doğanşehir’e kadar ülkücü rüzgarı estireceğiz.Malatya’mızın birliği ve dirliği aynı zamanda hareketimizin ve büyük Türk milletinin de teminatı anlamına gelmektedir.Bu anlamda kongremizden çıkacak olan karar sonucu her ne olursa olsun ifade edeceği tek anlam Malatyalı ülkücülerin birliğini ve kardeşliğini tescil etmek olacaktır” 

Daha sonra oy verme işlemi başladı. Seçimde 600 delegenin 272 oyunu alan Bülent Avşar MHP Malatya il Başkanı olarak seçildi.

Mevcut başkan Dr. Ömer Faruk Kalı ise 150 oy aldı.

MHP il başkanı Bülent Avşar’ın yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu:

Abdulaziz Çiçek, Ayhan Gönültaş, Ahmet İlhan,Ali Gökçe,Bülent Uludağ, Burhan Kılınç, Güzin Koçak, Hasan Duran, Haydar Önal, İbrahim Ürkmez ,Metehan Demirel, Mehmet Balıkçı, Mehmet Kazgurt, Neziha İnce, Ömer Selvi, Ömer Faruk Kendirci, Suat Öz, Serkan Yılmazer, Sait Yalçın, Suat Ceyhan, Süleyman Emre, Ümit Topsakal, Vahap Murat ve Yücel Polat.

 

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: