TürkiyeSON - 26.11.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

MHP o hainleri arıyor

MHP o hainleri arıyor

mhpde_sok_

Malatya’da yapmış olduğu çalışmalar ile halkın takdirini kazanan eğitim gönüllüsü Reşat Erdoğan’ın ayak oyunları partiden aday göstermeyen MHP Malatya’da yeni bir skandal ile karşı karşıya kaldı. Seçimler öncesi halkın güvenoyunu alan Malatya’nın sevdiği ve Ak Parti’nin temayül yoklamasında birinci çıkan Reşat Erdoğan’ın Malatya’da MHP’de içerisinde iktidar ile ticari ilişkisi bulunan gruplar tarafından ayak oyunları ile saf dışı bırakılmasının ardından yeni bir skandal ile Türkiye gündeminde oturdu.

MHP-HDP’Yİ ZİYARET ETMİŞ!

Seçim arifesinde başkanlık koltuğuna oturan Mehmet Erdem’in seçim çalışmaları da bir hayli ilginç. Seçim çalışmalarında iktidar ile ters düşmeyen açıklamaları ile meşhur il yönetimi Malatya’da HDP seçim bürosunu ziyaret etti. Tabi bu ziyaretlere HDP’de karşı atak yaparak MHP’yi ziyaret etmesi alışılmışın dışında bir seçim oldu Malatya’da. Önceki gün AK partili Mahir Ünal ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in açıklamaları akıllara MHP Malatya’da HDP ile ittifak mı? kurduğu soruları akla getirdi. Malatyalı Reşat Erdoğan’ın adaylığında her türlü entrikayı kendine görev bilen MHP içerisinde ki, iktidar-muhalefet kardeşliği bugün de gün yüzüne çıkmış oldu. İddiaların gazeteler ve televizyonlarda konuşulduğu bir süreçte Malatya’da bu iddiaların tersi yönünde bir açıklama yapamaması partililer tarafından tepki ile karşılandı.

GÖREVDEN ALIN

Bazı partililer tepkilerini sosyal paylaşım sitesinde gösterdi; Partililer, “Bu iddia yutulacak bir iddia değil. Yılarca bu partiye hizmet ettik. Bir davamız vardı. Bugün nasıl olurda MHP ile HDP için oy ister, akılımız almıyor. Genel merkez bu iddiaların figüranlarına hemen el çektirmesi gerekiyor.”  Öte yandan bu iddialar üzerine genel merkez tarafından bir inceleme ekibi oluşturduğu öğrenildi.

İŞTE MHAHİR ÜNAL’IN KONUŞMASI

AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı Mahir Ünal, Habertürk TV’de Veyis Ateş’in sorularını cevapladı. Ünal, canlı yayında yaptığı açıklamada, HDP’nin barajı aşması için HPG’nin insanlara mavi ve kırmızı mühürlü mektuplar göndererek HDP’ye oy vermeye zorladığını belirtti.

HDP BARAJI GEÇSİN DİYE İTTİFAK HALİNDE ÇALIŞIYORLAR

“HDP’nin barajı aşması için; Paralel Yapı, PKK, KCK, HPG, CHP, MHP hepsi şu anda ittifak halinde çalışıyorlar” diyen Mahir Ünal, şunları söyledi;

“Peki neden HDP’nin barajı geçmesi bu kadar çok isteniyor? Şimdi bakıyorsunuz Cihangir’deki geçmişte ‘En iyi Kürt ölü Kürttür’ diyen ve Ahmet Kaya ‘Kürtçe klip yapacağım’ dediği için çatal bıçak fırlatanlar bugün kampanya düzenliyorlar. CHP’ye oy veren her bir aileden birer kişi HDP’ye oy verirse HDP barajı aşar diye. Bu da Erdoğan karşıtlığının, Ak Parti karşıtlığının bir refleksi.

MHP MALATYA’DA HDP’YE OY İSTİYOR

MHP, Malatya’da HDP’ye oy istiyor. Bunun görüntüleri var. Diyorlar ki ‘Bize oy vermeyecekseniz HDP’ye oy verin.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: