25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

MHP seçim stardı verdi

MHP seçim stardı verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanlığı görevinden ayrılarak 2015 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olan Arif Yıldız, Akçadağ ilçesinde siyasi çalışmalarda bulundu.s

MHP Malatya milletvekili aday adayı Avukat Arif Yıldız, MHP Akçadağ İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Yıldız, MHP Akçadağ İlçe Başkanı Yusuf Ertaş ve MHP ilçe yönetim kurulu, belediye meclis üyeleri tarafından karşılandı. Yıldız, Akçadağlıların şehir dışına göçmediğini, Malatya merkeze göçtüğünü belirterek, “Bundan dolayı Malatya merkezde en fazla Akçadağlı var. Akçadağlılar birlik ve beraberlik içinde olsalar iki milletvekili çıkaracak potansiyeli var. Akçadağlıların birlikte hareket etmesi durumunda Malatya siyaseti için önemli bir güç olacaktır. Bu durumda başta Akçadağ sonra da Malatya kazanacaktır. Akçadağ’ın bu gidişine bir dur dememiz gerekiyor. Bu gidişatı, 2015 genel seçimlerinde Allah’ın izniyle tersine çevireceğiz. Milliyetçi hareket iktidarıyla hem Akçadağ hem de Malatya kazanacaktır” dedi. Akçadağ Mermer Organize Sanayisinden Akçadağ Kültür Merkezine, Akçadağ Meslek Yüksek Okulundan alt yapısına kadar hiçbir çalışmanın yapılmadığını anımsatan Yıldız, Akçadağ çiftçisinin de AK Parti eiyle bitirildiğini kaydetti. Yıldız, Akçadağ ilçesinin bir köye dönüştürüldüğünü, ilçenin her geçen gün kan kaybettiğini vurguladı. Akçadağlı gençlerin oyun salonları, çay ocakları köşelerinde heba edildiğini söyleyen Yıldız, bu kötü gidişe dur deme zamanının çoktan beri gelip geçtiğini kaydetti.

Hizmet etme arzusundayım

MHP İl Başkanlığı görevinden ayrılıp 2015 genel seçimlerinde milletvekili adayı olacağını anımsatan Yıldız, Akçadağ’ın, Malatya’nın bu karanlık gidişine Milliyetçi Hareket iktidarıyla sona ereceğini söyledi. Malatya ve Akçadağ’ın zor ve sıkıntılı günler yaşadığını belirten Yıldız, şunları kaydetti: “Ankara Hukuk Fakültesinde öğrenciyken Ülkü Ocağı Teşkilatlarında çalıştım. Avukatlığa başladığımdan bu yana hem ülkü ocaklarının ve hem de partinin her türlü sıkıntılarında yanlarında oldum. 1999 – 2002 yılları arasında Malatya Merkez İlçe Başkanı olarak milletime, Malatya’ya ve partime hizmet ettim. 2002 yılında partimden 4’ncü sıra milletvekili adayı oldum. Türkiye’de listelere giren en genç adaylardan biriydim. 15 Ocak 2011 tarihinden beri Malatya İl Başkanı olarak hizmet etmeye devam ettim. Bu defa Cenab-ı Hakk’ın takdirine, bilge liderim, Sayın Genel Başkanımın teveccühüne nail olursam, hemşehrilerim de tercih ederse milletime, Malatyalı hemşehrilerime ve dava arkadaşlarıma milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde hizmet etmek arzusundayım. Bu nedenle gurur ve şerefle taşımaya çalıştığım MHP İl Başkanlığı görevimden ayrılmak ve milletvekili aday adayı olmak üzere MHP Genel Merkezi’nin sayın yetkililerine müracaat ettim.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.