TürkiyeSON - 30.05.2023 -

MHP’li Fendoğlu Medik Barajı kapalı sulama projesinin yatırım planına alınmasını çiftçiler adına talep ediyorum .” dedi.

MHP’li Fendoğlu Medik Barajı kapalı sulama projesinin yatırım planına alınmasını çiftçiler adına talep ediyorum .” dedi.

“FENDOĞLU; MEDİK BARAJI YAZIHAN SULAMASI VE REHABİLİTASYONU PROJESİNİN YATIRIM PLANINA ALINMASINI TALEP ETTİ.”

            MHP Malatya Milletvekili Mehmet FENDOĞLU; TBMM Genel Kurulu 110. Birleşiminde söz alarak “Medik Barajı kapalı sulama projesinin yatırım planına alınmasını çiftçiler adına talep ediyorum .” dedi.

            MHP Malatya Milletvekili Mehmet FENDOĞLU yaptığı konuşmada;

            “Medik barajı 50 yıllık barajımız Yazıhan ve Şahnahan’da ki tarım arazilerimizin sulanmasında önemli bir yere sahiptir. Bu kapsamda bu barajımızın sulama alanı ile ilgili olarak rehabilitasyonu projesi devam eden Yazıhan sulaması ve rehabilitasyonu sonucunda buradaki sulama kapalı sisteme dönüştürülecek.

            Böylelikle Şahnahan, Battalgazi ovası ve Yazıhan Medik barajından sulanan kısım kapalı sisteme dönecek.

            Tarım bakanlığımızdan çiftçilerimizin bu bölgedeki sulama sorununu çözülmesi için proje aşamasının hızlandırılıp, yatırım planına almasını çiftçilerimiz adına talep ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

……..TUTANAK METİN…..

BAŞKAN – Sayın Fendoğlu…

MEHMET CELAL FENDOĞLU (Malatya) – Teşekkür ederim Sayın Başkanım.

Malatya Medik Barajı, elli yıllık barajımız olup Yazıhan ve Şahnahan’daki tarım arazilerimizin sulamasında önemli bir yere sahiptir. Bu kapsamda bu barajımızın sulama alanıyla ilgili olarak iyileştirme projesi devam eden Yazıhan Sulaması rehabilitasyonu sonucunda Şahnahan, Battalgazi Ovası ve Yazıhan Medik Barajı’ndan sulanan kısım kapalı sisteme dönecektir. Tarım Bakanlığımızdan çiftçilerimizin bu bölgedeki sulama sorununun çözülmesi için proje aşamasındaki projelerin hızlandırılıp yatırım planına alınmasını çiftçilerimiz adına talep ederiz.

Teşekkür ederim.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: