TürkiyeSON - 24.09.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

“Millet olarak çok daha güçlü kılacaktır”

“Millet olarak çok daha güçlü kılacaktır”

Malatya Valisi Aydın Baruş Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Baruş yaptığı açıklamada, “Kurban Bayramı’na sağlık içerisinde kavuşmanın sevinci ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz”

Vali Aydın Baruş’un açıklaması şu şekilde;

Kurban Bayramı, Hazret İbrahim (a.s) ve Hazreti İsmail (a.s)’in ilahi iradeye teslimiyetin önemini ifade etmesi bakımından Müslümanlara güzel bir örneği hatırlatması ve emeğimizle kazandığımız varlıklarımızı yardıma muhtaç olanlarla paylaşma faziletinin değerine işaret etmesi bakımından özel bir mana taşımaktadır.

Bayramlar, toplumu oluşturan bireyler arasında yardımlaşma ve dayanışma ruhunun doyasıya yaşandığı, Müslümanların birbirleri ile kardeşlik duygularıyla kaynaştığı ve millet olma şuurunun kalplerde hissedildiği müstesna günlerdir.

İdrakiyle müşerref olduğumuz Kurban Bayramının, bizleri millet olarak birbirimize bağlayan kardeşlik hislerinin artmasına,  ihtiyaç sahiplerinin fark edilmesine, husumet ve kıskançlık duygularının gönüllerimizden çıkarılarak samimi yardımlaşma anlayışının kalplerimizde hâkimiyet kazanmasına vesile olması bu kutlu günleri tam anlamıyla idrak etmemizi sağlayacaktır. Bu bayramı bu özel anlamına uygun olarak kutlamak bizleri Millet olarak çok daha güçlü kılacaktır.

Ülkemizin dört bir tarafında ve yurt dışında terörle mücadelemizin sürdüğü bu günlerde, Güzel Vatanımızın birliği ve bütünlüğünü muhafaza etme uğrunda canını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve Şanlı Gazilerimizin hatırasını yâd etmek; Milletimizin huzur ve güvenliği için gece gündüz görev başında olan askerlerimizin ve güvenlik güçlerimizin muvaffakiyeti için dua etmek anlamlı olacaktır.

Bayram günlerinde aile büyüklerimizi, komşularımızı ve yakınlarımızı ziyaret ederek onların hal ve hatırını sormak, sevincimizi tüm kardeşlerimizle paylaşmak bayram günlerinin ve geleneklerimizin güzelliklerindendir. Ancak, uzun süredir sağlığımızı tehdit eden Koronavirüs salgını nedeniyle bayramlaşma sırasında salgınla mücadele kurallarına dikkat etmeliyiz. Bundan sonraki bayramlara sağlık ve mutluluk içerisinde erişebilmek için salgınla mücadelede temel kurallar olan maske, sosyal mesafe ve el temizliğine riayet etmeli, kapalı ortamlarda kalabalıklar halinde bulunmamaya özen göstermeli, hastalıkla en etkin mücadele vasıtası olan aşılarımızı yaptırmayı ihmal etmemeliyiz.

Kurban Bayramı’nın tüm İslam Âlemi için hayır ve güzellikler getirmesini temenni ederken, başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere tüm Malatyalı hemşerilerimizin Kurban Bayramını can-ı gönülden tebrik ediyor, bu huzurlu günlere ulaşmamız için canlarını ve kanlarını bu topraklara hediye eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: