16.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Milletvekili öz, Akıncıyı kutladı

Milletvekili öz, Akıncıyı kutladı

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz,KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimleri dolayısıyla, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir basın toplantısı düzenledi.

 

ömer Faruk özMilletvekili Ömer Faruk Öz, KKTC Cumhurbaşkanı seçilen Mustafa Akıncı’yı kutladı.ÖZ, basın toplantısınında şunları söyledi;  gazetecilerin sorularını aldı. Sorular üzerine Anavatan kavramı üzerinden başlatılan tartışmalara da değinen Öz, “Kuzey Kıbrıs bizim için diğer ülkelerden bir ülke değildir. Kuzey Kıbrıs’ın bağımsız bir devlet olduğunu tanıyan ilk ülke Türkiye’dir. Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası arenada tanınır bir devlet olması noktasında da en büyük gayretler

 

AK Parti hükümetleri döneminde gösterilmiştir. Bu bağlamda birçok ülkede büyükelçilikler, temsilcilikler açılmaya devam edecektir inşallah. Burada Anavatan bir gönüldür. Kıbrıs Türk halkının da Anavatan’dan gayri bir şey düşündüğü söz konusu değildir. Çünkü Kıbrıs, Anavatan ve Kuzey Kıbrıs’taki Türk halkının büyük bir bedel ödemesiyle bugünlere gelmiştir. Dolayısıyla Kıbrıs Türk halkının hiçbir zaman Anavatan sözünden rahatsızlık duyacağı kanaatinde değilim”dedi.

”YAKLAŞAN SEÇİMLER”

ÖZ, devamında “Türkiye’de yaklaşan bir genel seçimler söz konusu bu genel seçimler öncesinde Türkiye’deki siyaseti dizayn etmek isteyen uluslararası üst akıllar, Kuzey Kıbrıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimi ve seçim sonrasındaki yeni seçilen Sayın Cumhurbaşkanının söylemleri ile belki Türkiye’deki yaklaşan seçimler noktasında farklı bir algı oluşturmaya çalışıyor olabilirler. Ve şunu özellikle belirtmek istiyorum ki; Sayın Cumhurbaşkanı Akıncı’nın da 7 Haziran’dan sonra güçlü bir şekilde tekrar iktidara gelecek olan AK Parti ile en yakın çalışma mesaisi içerisinde olacağından zerre miktar kuşkumuz yoktur. 7 Haziran öncesi, şu anki açıklamalarını ben sadece Akıncı’nın değil; belli uluslararası üst aklın ortaya koyduğu bir proje olarak görüyorum. Ama inanıyorum ki; Sayın Akıncı da Kıbrıs Türk Halkının çıkarlarını koruma ve kollama noktasında, Türkiye Cumhuriyeti ile kendisinden önceki Cumhurbaşkanlarının ve yöneticilerinin göstermiş olduğu ilişkileri aynen devam ettirecektir.” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.