TürkiyeSON - 19.04.2024 -

Milli Beraberlik Partisi Malatya İl Başkanı Bülent Kaya Vekil Adaylığı İçin İstifa Etti

Milli Beraberlik Partisi Malatya İl Başkanı Bülent Kaya Vekil Adaylığı İçin İstifa Etti

VEKİL ADAYLIĞI İÇİN BİR İSTİFADA MİLLİ BERABERLİK PARTİSİNDEN

Milli Beraberlik Partisi Malatya İl Başkanı Bülent Kaya yapılacak olan genel seçimlerde Malatya’dan milletvekili adayı olmak için partisinden istifa everdi.Malatya’da ikamet eden Bülent Kaya, yıllarca ülkücü camiada aktif siyaset yaptı. Millet Partisi Genel Başkanı merhum Aykut Edibali’nin son dönemlerinde Millet Partisinin Malatya İlbaşkan yardımcılığını yaptı. Daha sonra Milli Beraberlik Partisi Malatya il Başkanlığını üstlenerek aktif siyasete devam etti.

Ak Partiye yakınlığıyla ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a olan hayranlığıylada bilinen Bülent Kaya: “Küçük yaştan beri siyasetle uğraşıyorum. Geçmiş zamandan beri birçok milletvekili denedik. Bunlar değerli ve saygın insanlardı. Hepside seçim arenasında seçmene güzel vaatlerde bulundu. Her ne hikmetse seçimi kazanan her vekil meclise girdikten sonra kuzu kesildi. Kimseyi şuanda eleştirmek istemiyorum. Malatya halkı bilsinki ben hepsinden farklı olacağım. Bugün kendimi aday olmaya mecbur hissediyorum. Neden mi? Meclis oturumları yapıldığı gün çocuklarımızın yanında haber izlemeye utanıyoruz. Koca koca adamlar birbirine hakaret, küfür…

Yani ayıp olan herşey var.Ekran önünde bunları yapan bu adamlar oturumdan sonra birbirleriyle sarmaşdolaş çay keyfi yapıyorlar. Meclise vekil olarak giden ve o kürsüye çıkıp terör örgütlerini savunan, oraya çıkıp TSK ya iftira atan, seçilmiş Cumhurbaşkanına alçakça saldıran, Türklük kelimesiyle sorunu olan hiçbir milletvekili müsbettesini o kürsüye çıkartmayacam. Orası örgütlerin Türkiye düşmanlarının yeri değil, orası milletin temsil edileceği Gazi Meclis’tir.

Yani sadece Malatya ile sınırlı kalmayacağım. Ben teşkilat terbiyesiyle yetiştim. Allah izin verirde seçilirsem orada özellikle terör propagandası yapmaya çalışanları oraya geldiklerine pişman edeceğime buradan bütün halkıma söz veriyorum. Bugün burada ekibimle beraber ” Bismillah” deyip başlıyoruz. Ben her zaman zor olanı seçtim başardım. Seçime bağımsız girmeyi düşünüyorum. Ve başaracağımdan eminim. Seçim çalışmalarıma kendi köyüm ve rahmetli Hamit Fendoğlu’nun köyü olan Bulgurlu köyünden başlayacam. Seçim vizyonunu ve yol haritamı önümüzdeki günlerde açıklayacak. Allah yar ve yardımcımız olsun.” diyerek seçim çalışmalarına start verdi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.