TürkiyeSON - 21.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Milli Savunma Bakan yardımcısı Şuay ALPAY Azerbaycan’da…

Milli Savunma Bakan yardımcısı Şuay ALPAY Azerbaycan’da…

Ülkemizin her alanda büyük atılımlar yaptığı, savunmadan, sanayiye her geçen gün mesafe kat ettiği bu dönemde, Milli Savunma Bakanlığımız uluslararası bütün prestijli fuarlarda ülkemizin savunma sanayisindeki yenilikleri ve yerli üretim ürünlerimizi gururla sergiliyor, her katıldığımız fuarda yoğun ilgiyle karşılaşıyor.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay bu yıl ikincisi düzenlenen ve Türkiye’den de çok sayıda Savunma Sanayi Firmasının katıldığı “Azerbaycan Uluslararası Savunma Fuarı” na katılmak üzere Bakü/Azerbaycan’da. Çok sayıda heyetin üst düzey iştiraki ile gerçekleşen açılış töreninde Türk heyetine Milli Savunma Bakanı Fikri IŞIK başkanlık ediyor.

27 Eylül’de gerçekleştirilen “Azerbaycan Uluslararası Savunma Fuarı (ADEX-2016)” resmi açılış töreninin ardından, Milli Savunma Bakanı Sayın Fikri IŞIK, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay ALPAY, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda yer alan Türk firmalarının standlarını ziyaret ettiler.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de ADEX-2016 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda MSB Bakanı Fikri IŞIK ve Bakan Yardımcımız Şuay ALPAY, Dost ülkelerle ortak savunma projelerini kapsayan standlarda incelemeler yaptılar. Fuar kapsamında Savunma Bakanı Korgeneral Zakir Hasanov ve Savunma Sanayi Bakanı Yaver Camalov ile ikili görüşmeler gerçekleştiren  Milli Savunma Bakanı Fikri IŞIK, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi AVCI, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay ALPAY ve beraberindeki heyet  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham ALİYEV tarafından da kabul edilmiştir.

Milli Savunma Bakanlığımız,

Egemenlik ve ulusal varlığımızın teminatı olarak gördüğü Milli Savunmada bölgemizde ve dünyada lider ülke olmak ve yerli üretimi ileri boyutlara taşımak için çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: