26.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Mimar Zeki denetime çıktı!

Mimar Zeki denetime çıktı!

Malatya Büyükşehir Belediyesi, merkezde 25, ilçelerde 18 ekiple kar temizleme çalışması yürütürken, 32 ekiple de kaldırım temizleme çalışması yapıyor.Kar yağışıyla birlikte ana arterlerde tuzlama çalışması yapan ekipler, gün boyunca da şehir merkezinde toplanan karları, araçlarla şehir dışına taşıdı.

IMG_7886Pazartesi günü yüksek kesimlerin ardından, Çarşamba günü Malatya genelinde etkili olan kar yağışı sevinç yaratırken, araç ve yaya trafiğinin aksamaması için yağışla birlikte karla mücadele çalışmaları başladı.Pazartesi günü yağan kardan dolayı kırsal alanlarda yol açma çalışmalarını, oluşan tipi nedeniyle güçlükle sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, Perşembe günü itibariyle de merkezde kar temizleme çalışmalarına başladı. Büyükşehir Belediyesi, Malatya genelinde toplamda 75 ekip, 220 araç ve 791 personel ile karla mücadele çalışmalarını yürütürken, bu ekiplerin 25’i merkezde, 18’i ilçelerde kar temizleme, 32’si de merkezde kaldırım temizleme çalışması gerçekleştiriyor.

5 bin ton tuz kullanıldı
Çarşamba günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ile birlikte don ve buzlanmaya karşı ilk önce tuzlama çalışmalarına başlayan Büyükşehir ekipleri, Malatya merkezdeki ana arterlerin yanı sıra otobüs güzergahları ile eğimi yüksek yolların tamamına yakınında bu çalışmaları gerçekleştirdi. Erken ve zamanında yapılan tuzlama çalışmaları sayesinde, söz konusu yollarda buzlanma olayı yaşanmadı.

Yol ve kaldırımlar temizleniyor
Büyükşehir Belediyesi ekipleri sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başta ana arterler ve otobüs güzergahları olmak üzere yol ve kaldırım temizleme çalışmalarına başladı. Toplamda merkezde 57 ekiple yürütülen yol ve kaldırım temizleme çalışmaları sayesinde, Malatya genelinde araç ve yaya trafiğinde önemli bir tıkanma ve sorun yaşanmadı. 400 dolayında personelin yer aldığı merkezdeki karla mücadele çalışmaları, aralıksız devam ediyor.

Temizlenen karlar, kamyonlarla dere yataklarına taşınıyor
Yol ve kaldırım temizleme çalışmaları sırasında kenarda kar yığınlarının oluşmaması için, toplanan karlar kamyonlarla şehir dışına taşınıyor. Özellikle trafik yoğunluğunun olduğu merkezdeki ana arterler, kar temizleme çalışmalarının bitirilmesinin ardından trafiğe kapatılarak, biriken karlar kamyonlara doldurularak dere yataklarına götürülüyor.

Karla Mücadele çalışmalarını Genel Sekreter Yardımcısı organize ediyor
Kar yağışı ile birlikte Büyükşehir Belediyesi AYKOME bünyesinde oluşturulan Kriz Masası harekete geçerken, Çarşamba günü akşam 22.00 sıralarında başlanan ve aralıksız devam eden tuzlama ve kar temizleme çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar organize ediyor.

Sarılar: 24 saat görev başındayız
Kar yağışı ile birlikte Büyükşehir Belediyesi olarak ekiplerle birlikte sahaya indiklerini belirten Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, 24 saat görev başında olduklarını söyledi. Tuzlama ve temizleme çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Sarılar, “ AYKOME bünyesinde oluşturduğumuz kriz masası ile Çağrı merkezimiz görev başında. Çağrı merkezine gelen ihbarlar, değerlendirip AYKOME’ye gönderiyorlar. AYKOME de gelen ihbarlara müdahalelerde bulunuyor.  Bu çalışmalarımız, kar yağdığı süre içerisinde devam edecek. Tekrar kar yağmaya devam ederse tedbirler farklılaştırılarak sürdürülecek. İnşaallah önemli bir sorun yaşanmadan çalışmalarımızı tamamlayacağız” dedi.Aynı çalışmaların ilçelerde de devam ettiğini belirten Sarılar, tipi ve fırtınanın müsaade ettiği boyutta Karayolları ekipleri ile birlikte karla mücadele çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü söyledi.

Büyükşehir Belediyesi 112 acil servis ekiplerini hastalara ulaştırdı
Kar temizleme ve yol açma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bir taraftan da yolu kapalı bölgelerde ağır hasta ve cenazelere de yardımcı oluyor.
Hekimhan’ın Kurşunlu Mahallesi ile Battalgazi İlçesinin Karagöz Mahallesi’nde 112 acil servisine gelen hasta bilgisiyle birlikte harekete geçen Büyükşehir yol açma ekipleri, 112 acil servis ekiplerini hasta vatandaşlara ulaştırmayı başardı. Battalgazi İlçesi Pelitli Mahallesindeki bir cenaze için de, Büyükşehir Belediyesi, mahallenin yolunu zor şartlara rağmen açarak, cenazenin defnedilmesine yardımcı oldu.Bülten

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.