TürkiyeSON - 09.12.2023 -

Misa Genel Kurulu’nu Yaptı

Misa Genel Kurulu’nu Yaptı

Malatya Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği (MİSA) I.Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi.

weMİSA İdare Merkezinde düzenlenen genel kurul toplantısına dernek yönetici ve üyeleri katıldı. Divan Başkanlığı’na seçilen dernek üyesi ve İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin, MİSA’nın kurulmasının çok anlamlı bir çalışma olduğunu belirterek, “Malatya’da öğrenim görmek amacıyla yurt dışından gelen öğrencilerin, ülkelerine döndüklerinde edinmiş oldukları izlenim açısından hakikaten bu derneğimizin yapacağı çalışmalar büyük önem taşıyor. İnşallah yapacağımız çalışmalarla güzel etkilerin bırakılmasına vesile oluruz” dedi.
Dernek Başkanı Avukat Vahit Çağatay’ın yaptığı bilgilendirmeden sonra dernek organlarına üye seçimine geçildi. Yapılan istişareler sonucu dernek başkanlığına yeniden Vahit Çağatay’ın getirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Dernek üyelerine teşekkür eden Başkan Çağatay, el birliğiyle çalışma gerçekleştireceklerini belirterek, “Şehrimize gelen misafir öğrencilere imkânlarımız ölçüsünde gerek maddi gerekse manevi anlamda yardımcı olmaya gayret edeceğiz. Biz onları yabancı değil misafir olarak görüyoruz. Dolayısıyla misafirlerimize en iyi şekilde destek olmaya çalışacağız. Manevi değerlerimizden olan diğergamlığı yani başkasını düşünmek anlamındaki değerimizi bu çalışmada da göstererek misafir öğrencilerimizin yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışacağız. Dolayısıyla atalarımızın yaptığı gibi bizler de karınca kararınca ülkeler arasında gönül köprüleri kurmaya talibiz. Bu anlamlı çalışmada bir araya gelmiş olduğumuz tüm dostlarımıza şükranlarımı arz ediyor, genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d