24.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Muhasebeciler Odasından Esnaf Kuruluşlarına Ziyaret

Muhasebeciler Odasından Esnaf Kuruluşlarına Ziyaret

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yönetimi, MESOB ve ESKKK’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (MSMMMO) Başkanı Nuh Boyraz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Nuh Boyraz, seçimlerden sonra yeni yönetimin oluştuğunu anımsatarak, “Yönetimin oluşmasından sonra TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştu. Bizde, iadeyi ziyaret kapsamında başkanımızı makamında ziyaret ettik” dedi.

Boyraz, Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin’in Malatya ve Malatya esnafına yönelik gösterdiği duyarlılığı taktirle karşıladıklarını ifade ederek, “Malatya ve esnaf konusunda gerek Ankara gerekse de Malatya nezdinde bayağı çaba sarf etmektedir. Bu ziyaret kapsamında Başbakanımızın geçtiğimiz günlerde bir toplantıda açıkladığı, özellikle bizlerin ve esnaflarımızın merakla beklediği Sosyal Güvenlik Primi ve Bağ-Kur Primindeki desteğin bu yılsonu itibariyle normalde bitiyordu, bunun bir yıl daha uzatılması gerçekten sevindirici bir durum odu. Özellikle borçsuz olan esnafımıza bu konuda büyük katkılar sağlayacak. Ayrıca gündemimizde sona doğru geldiğimiz “6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunda” son haftaya girmiş bulunmaktayız. Burada da hem esnaflarımız hem de vatandaşlarımızın Bu kanun süresi dolmadan yararlanmalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca önümüzde 1 Ocak 2017’den itibaren çalışanlarımızı ilgilendiren zorunlu emeklilik (BES) yürürlüğe giriyor. Burada bir takım sorun ve sıkıntılar var, inşallah o güne kadar çözülecektir. Bugün ki yasaya göre 1 Ocak’tan itibaren 1 Ocak 1972’de doğan tüm işçileri kapsamaktadır. İşçi çalıştırma babında da bir işçiden başlıyor. Önceden 50, 100 işçi ve üzerini çalıştıranları kapsayacağını söyleniyordu ama 1 Ocak’tan itibaren tüm çalışanlarımızda BES’e tabi olacak” diye konuştu.

TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin ise, Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Nuh Boyraz ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Mali müşavir ve muhasebecilerin, esnafların en büyük paydaşları olduğunu dile getiren Keskin, “Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası esnafımıza yardımcı olan en büyük paydaşımız. Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerinin bizleri ziyaretlerinden büyük mutluluk duydum. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Sivil toplum örgütleriyle birlik ve beraberlik içerisinde amacımız Malatya’ya hizmet etmek. Dolayısıyla Türkiye’ye hizmet etmek, halka hizmet, Hakka hizmet etmek amacıyla; Malatya ve Türkiye’nin birlik, beraberlik ve kardeşliği için mücadele etmektir. Hükümetimizin yeni aldığı kararlar ve ele aldığı konular var. İnşallah bunları hepsi yılsonunda bir netlik kazanır. Ondan sonrada vatandaş ne yapacak, nasıl yapacak diye önünü görür. Piyasada sıcak para sıkıntısı ve durgunluk var. Doların ve dövizin bu kadar yükselmesine rağmen insanların sakin olması bu da Türk milletinin yapısı itibariyle kendi memleketini, devletini, hükümetine güvenindendir. Türk milletinin en büyük başarısı da yardımlaşmadır” ifadelerini kullandı.

Keskin, Türkiye gündemindeki önemli konuları hükümet ve Malatya nezdinde takip ettiklerini ve istişarelerde bulunduklarını söyledi.

ESKKK ZİYARETİ

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yönetimi daha sonra Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren’i ziyaret etti.

Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, ziyaretlerinden dolayı Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yönetimine teşekkür ederek, “Siz, bizlerin sırdaşlarımızsınız. Sizlerle bütün sırlarımızda mezara kadar gider. Bu ülkenin birlik ve beraberliği içinde kim olursa olsun her şeyin adil yapılması için vergilerimizi veriyoruz. 15 Temmuz’dan sonra esnaf ve piyasa durgunlaştı. Bunu inşallah aşacağız. Nice badirelerden geçtik. Bunları atlattıktan sonra ülkemizde temiz bir sayfa açılır” diye konuştu.

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Nuh Boyraz da küçük esnafın, darda kalanın umut kapısı olarak gördüğü ESKKK’yı ziyaret ettiklerini belirterek, “Başkanımızda, Malatya esnafı için elinden gelen yardımı yaptığını müşahede ediyoruz. Kendilerine başarılar diliyoruz, Allah yardımcıları olsun. Ülkemiz gerçekten zor bir süreçten geçiyor. Bu konuda esnafımızda zor durumda, ilk çaldıkları kapı burası ve buranında kendilerine açıldığını biliyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.