TürkiyeSON - 19.04.2024 -

Muhasebeciler Odası’ndan MESOB’a Ziyaret

Muhasebeciler Odası’ndan MESOB’a Ziyaret

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Nuh Boyraz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.

 

Muhasebe Haftası nedeniyle gerçekleşen ziyarette konuşan Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Nuh Boyraz, “Muhasebe mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, iş dünyasına ve Türkiye ekonomisine sağladığı katkının değer ve faydasının, farkındalığının tüm toplumca tanınması amacıyla bu haftamız kutlanıyor. Muhasebe mesleğimiz 28 yıl önce kanunlaştı. Bugün bu mesleğin çatısı altında Türkiye genelinde 109 bin Serbest Muhasebeci, Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavir olarak esnaf ve sanatkarlarımızın karar almalarında yatırım olarak yön vermelerinde önemli bir katkı sağlıyor. Malatya’da ise bugün 480 civarında Serbest Muhasebeci, Mali Müşavirler ve 8 tanede Yeminli Mali Müşavir esnaf ve sanatkarların işlerini yapmaktadır. Gecesini gündüzüne katarak çalışan ve dinamik bir ekonominin var olması için çalışan, ülkenin geleceği için çalışan meslektaşlarımız da ülkemizin başına gelen sıkıntılardan da dolayısıyla etkilenmektedir.” Dedi.

 

Boyraz, Türk Silahlı Kuvvetlerini Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatını’da desteklediğini belirterek, “Operasyonunu başarıyla sonuçlanmasını ve hiçbir askerimizin burnunun kanamadan ülkemize dönmesini temenni ediyoruz. Yurt savunması çok kutsal bir değerdir. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” diye konuştu.

 

MESOB Başkanı Şevket Keskin ise,   esnaf ve sanatkarlar ile muhasebecilerin her zaman iç içe olduğunu belirterek, “Muhasebecilerimizin ve mali müşavirlerimizin göstermiş olduğu yolda esnaf ve sanatkarımız devlete olan hükümlülüklerini yerine getiriyor. Muhasebecilerimize ve mali müşavirlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 Keskin, “Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Özellikle biz kendi ilimizde, başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere halkımızla iç içe olursak en büyük kazanımlarımızın başında gelir. Çünkü biz Malatya’da birlik ve beraberliği sağlarsak, herkes kendi ilinde bu birliği ve beraberliği sağlarsa Türkiye’de birlik ve beraberlik içinde olacaktır.” İfadelerini kaydetti.

 

Ksekin, Zeytin Dalı Harekatında ve vatan savunmasında şehit düşen tüm şehitleri rahmet ve şükranla andığını belirterek, “Şuna yürekten inanıyorum ki, milletimiz bugün vatanı için, bayrağı için, ezanı için her dakika hazırdır.  Cenab-ı Allah askerimizi yağmurda ıslatmasın, ayaklarına taş gelmesin, gözlerinde yaş gelmesin, Türk milletini ağlatmasınlar, tekrar vatana sağ salim dönmeyi nasip etsin.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.