TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Muhtarlara Bilgisayar Verildi‏

Muhtarlara Bilgisayar Verildi‏

Battalgazi Belediyesi, 102 Mahalle Muhtarına Bilgisayar Verdi

 Battalgazi Belediyesi tarafından 102 mahalle muhtarına bilgisayar verildi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, demokrasi nehrinin kolları olan muhtarları belediye olarak çok önemsediklerini söyledi.

 Battalgazi Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda Battalgazi Belediyesi tarafından alınan bilgisayarlar, düzenlenen program ile Battalgazi ilçesinde bulunan mahalle muhtarlarına teslim edildi. Altıntaç Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programa, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder,Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Vahap Ortaç, belediye başkan yardımcıları, Battalgazi Belediye Meclis üyeleri, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı. Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren ve Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Vahap Ortaç’ın yaptığı teşekkür konuşmasının ardından Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediyesi’nin çalışmaları hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Konuşmasına vefat eden Hasanvarol Mahallesi Muhtarı Dursun Sayın’a Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Başkan Gürkan, Battalgazi Belediye Meclisi’nin muhtarlara dizüstü bilgisayar alınması kararı doğrultusunda aldıkları dizüstü bilgisayarları muhtarlara teslim edeceklerini belirterek, “19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle tüm muhtarlarımızla, hem bir toplantı yapıp onlarla birlikte olmak ve günlerini kutlamak, o günün anısına ve muhtarlarımıza verdiğimiz öneme atfen de bir bilgisayar vermeyi düşünmüştük. Tabi biz bunları çok önceden muhtarlar dernek başkanlarımızla birlikte istişare etmiştik. Meclisimizde aldığımız kararla, muhtarlara vermiş olduğumuz önemi belirtme anlamında muhtarlarımıza bilgisayar vermeye karar verdik. Seçilmiş bir muhtarımızın ebediyete intikali noktasında bugün bir hicran duyuyoruz. Dursun Sayın kardeşimizin bugün öğlen namazına müteakip cenaze namazı kılındı ve defin gerçekleştirildi. Muhtarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Geride kalanlara sabır temennisinde bulunuyorum. Ve hepimizin başı sağ olsun” dedi.

 Başkan Gürkan, kurumsal yapının tamamlanmasının ardından hizmete etkin bir şekilde başladıklarını belirterek, “Battalgazi Belediyesi olarak bundan sonra yeryüzüne çıktık. Hizmetler yağmur gibi, rahmet gibi 102 mahallemizin her noktasına gidecektir. Şu anda 136 sokakta kilit taşı çalışması yapıyoruz. Asfalt çalışmaları, park bahçe çalışmaları, çevre düzenlemesi, kültürel belediyecilik, sosyal belediyecilikle ilgili her konuda ve her alanda çalışma var. Bundan 6 ay sonra çok daha berrak bir şekilde göreceğiz. Bakın 1,5-2 sene sonra burada bulunan muhtarlarımız bize yolla ilgili şikayetle gelmeyecek. İnşallah Büyükşehirimizle birlikte, Yeşilyurt belediyemizle birlikte, herkes kendi biriminde ve kendi alanında dolu dizgin, koşar adımlarla ve emin adımlarla bu hizmetleri götürüyoruz. Bugün Devlet Su İşlerinin bulunduğu 34 dönümlük alan belediyemize geçmiş, şu anda belediye hizmet binamızın temeli atılmıştır. Belediye hizmet binamız Osmanlı, Anadolu ve Büyük Selçuklu dönemlerini ihtiva eden bir şekilde yükselmeye devam edecektir. İnşallah onu en kısa zamanda önümüzdeki 1 Kasım seçimlerinden sonra iktidara emin adımlarla yürüyen Başbakanımızla birlikte güzel bir törenle Battalgazi’mize yakışan hizmet binamızı yapacağız. Bu bina aynı zamanda çok özel bir bina olacak. 5 katlı binamızın her katında bir medeniyet ihtiva edilecek. Her katı bir medeniyete ışık tutacak. Aynı zamanda bu hizmet binasına karşılık olarak da Devlet Su İşleri’ne yapacağımız hizmet binasının da ihalesi bitti. En kısa sürede temeli atılacaktır” diye konuştu.

 Konkasör Tesisi’nin faaliyete başladığını belirten Başkan Gürkan, “Bir taraftan da konkasör tesisi faaliyete geçti. Taş ocağımız faaliyete geçti. Asfalt plent tesisi kurma noktasındadır. Ggeçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyemizin ve saatte 200 ton asfalt tesisinin bir benzerini de Battalgazi ve bölgesinde ihdas ediyoruz. 1 ay içinde de faaliyete geçecek. En kaliteli hizmetleri sunmak için, en ağır iş makinalarını ki 100 yıllık bir belediyede olan tüm iş makineleri Battalgazi Belediyemizde de mevcuttur.  Surların ayağa kaldırılması noktasında çalışmalarımız hibe programı çerçevesinde devam ediyor. Derme kanalımızın 5 kilometreyi aşkın bir bölümü ıslah çalışmaları yapıldı, bitti. Trafik parkı, rehabilitasyon merkezleri ile ilgili birlikte Malatya’mızı modern anlamda yaşanabilir ve insanların şehrin sakinlerinin şehri sahipleneceği bir bir hale getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnsanımızın aidiyet hissini canlandıracağımız bu çalışmalarımızla birlikte Malatya’mızı bölgemizde çok daha iyi bir noktaya taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

 Her mahalleye Mahalle Müzesi kuracaklarını belirten Başkan Gürkan, “Yine her mahallemizde bir mahalle müzesi kurma konusunda Kültür Müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Talimatım sonrası bir iki mahallemizde mahalle müzesi açıldı ancak bundan sonda çok daha seri bir şekilde her mahallede müzemiz açılacak ve o müzelerimizde medeniyetimizin geçmiş değerleri insanlarımızla buluşacaktır” dedi.

 Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da, mahallelerin büyükşehrin nimetlerinden faydalanmaya başladığını belirterek, “Güzel bir törende birlikteyiz. Muhtarlarımızla ne kadar biraya gelsek, konuşacağımız onlarca konu oluyor. Bu toplantıda da farklı bir etkinlik olmuş oldu. Muhtarlarımızın çok da ihtiyacı olan dizüstü bilgisayarın veriliyor olması muhtarlarımız adına çok sevindiricidir. Sizlerde büyükşehirin nimetlerinden yararlanmış oluyorsunuz. Eskiden bir belediyemiz vardı. Şimdi her muhtarımızın en az iki belediye başkanı var. Bu durum hizmete de yansıyor. Dolayısıyla bir yandan büyükşehirin hizmetleri, öte yandan ilçe belediyemizin hizmetleri daha yoğun hizmetlerin gelmesine neden oluyor” diye konuştu.

 AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, “Şanslı bir dönemdesiniz. Muhtarları aşağılayan dönemlerden bugünlere geldik. Biz milletvekilleri bile inanın gıptayla bakıyoruz sizlere. Bizi henüz daha sayın Cumhurbaşkanımız Ak Saray’da misafir etmedi. İnanın sizleri kıskanıyoruz. Daha birkaç gün önce Cumhurbaşkanımız yanılmıyorsam 19. kez muhtarlarımızla bir araya geldi. Cumhurbaşkanımız sizleri misafir ettiler. İşte devlet adamlığı budur. Devlet millet kaynaşması da bu olsa gerek. Yıllardır devletle millet arasına bariyerler koyan zihniyeti, en iyi bir şekilde sizler anlıyorsunuz. Biz siyasiler olarak hangi köye gidersek gidelim, hangi şartta olursa olsun, tüm muhtarlarımız bizlere bağırlarını, evlerini açıyorlar. Bizlerde bugüne kadar 13 yıllık süre içerisinde iktidara geldiğimiz 2002 tarihinden bu yana, başta muhtarlarımızla birlikte bir takım özlük haklarıyla birlikte elimizden gayreti göstermenin gayreti içerisinde olduk” dedi.

 Muhtar maaşlarına dikkat çeken AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ta, “24 lira olan muhtar maaşlarını, 950 lira AP Parti iktidarı olarak yaptık. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. 950 lira olan muhtar maaşlarını Başbakanımız Ahmet Davutoğlu 19 Ekim 2015 Muhtarlar Günü’nde açıkladı. Allah nasip ederse 1 Kasım’dan sonra bin 300 lira olacağını söyledi. Hayırlı uğurlu olsun inşallah. İnşallah 1 Kasım öncesi Malatya’ya gelecek olan Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nu inşallah hep birlikte karşılayacağız” ifadelerini kullandı.

 AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise, 28 Ekim 2015 Çarşamba günü Malatya’ya gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile Malatya Büyükşehir Belediyesi yanında saat 16.00’da yapılacak olan mitinge vatandaşları davet etti. Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a da muhtarlara vermiş olduğu bilgisayardan dolayı teşekkür etti.

 Yapılan konuşmaların ardından Battalgazi ilçesi genelinde bulunan 102 mahalle muhtarına dizüstü bilgisayar protokol üyeleri tarafından verildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.