27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Muhtarlarımız Vatandaşın Gözü, Kulağı, Sesidir”

Muhtarlarımız Vatandaşın Gözü, Kulağı, Sesidir”

AĞBABA; “DEMOKRASİMİZİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ MUHTARLARIMIZDIR”

MUHTARLARIMIZ VATANDAŞIN GÖZÜ, KULAĞI, SESİDİR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Muhtarlarımız vatandaşın gözü, kulağı, sesidir. Demokrasinin olmazsa olmaz koşulu muhtarlıktır” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Muhtarların Türkiye’nin en demokratik yollarıyla seçilen kişiler olduğunu hatırlatan Ağbaba “Muhtarlarımız vatandaşımızın gözü, kulağı, sesidir. Demokrasinin yereldeki en köklü temsilcileridir” dedi.

Ağbaba, “Muhtarlarımız mahallelerinin kaymakamı,  belediye başkanı,daire müdürüdür.Bu nedenle  muhtarların karar alma mekanizmasında yetkili olması gerekiyor. Kendi mahallesinin sorunlarının daha hızlı çözülebilmesi için belediye meclislerine katılmalı ve mecliste oy verme yetkisi de olmalıdır. Muhtarlık sadece dert dinleyen bir makam olmak yerine yetkisi olan, ilgili makamlara vatandaşların yaşadıkları sorunları iletip, çözüm üreten makamlar olmalıdır. Demokrasinin olmazsa olmaz koşulu muhtarlıktır” ifadelerini kullandı.

Yaptıkları işin hassasiyetinden hareketle bu tür kuruluşların siyasetin içine girmesi gerektiğini kaydeden Veli Ağbaba, “ Toplumun her kesiminden oy alarak görev yapan  muhtarlarımız mahalledeki her yurttaşa eşit ve  tarafsız davranmalıdır. Muhtarları siyasi emellerine ulaşmak için bir alet olarak gören AKP, muhtarlarımız eliyle vatandaşlar arasında ayrım yapılmasını istemektedir.  AKP’nin siyasi baskısına maruz kalan muhtarlarımızın her türlü baskıya rağmen görevlerini layığı ile yapacaklarına inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak muhtarların çalışma koşullarını ve özlük haklarını iyileştirecek, maddi sorunlarının çözecek  çok sayıda projelerinin olduğunu hatırlatan Ağbaba, “Muhtarlarımızın sorunlarını, sıkıntıların çözmek demek aynı zaman da vatandaşlarımızın da sorunlarını çözmek demektir. Böylesine önemli bir görevi türlü zorluklar ve imkansızlıklar içinde yapmaya çalışan muhtarlarımızın ’19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi ve başarı dileklerimi sunuyorum” dedi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.