TürkiyeSON - 26.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Müsiad İle Elikad Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Müsiad İle Elikad Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Elazığ Şubesi ve Elazığ İş Kadınları Derneği arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Yapılan Protokolle İl Dışındaki Yatırımcıların Elazığ’a davet edilmesi ve yatırım yapmak isteyen yatırımcılara öncülük ve destek sağlanacak. Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun,İlimize yatırım yapmak isteyen yatırımcıları ilimize davet etmek ve yapacakları yatırımların veya projelerin destekçisi ve takipçisi olacağız ifade ederek, bu amaçla Ticaret ve Sanayi Odalarına birer davet yazısı hazırladık ve ilimize yatırım yapmaya davet etmek istiyoruz dedi. Başkan Uzun, hepinizin bildiği gibi yatırımlar ile ilgili Bayanlar girişimcilerimizin sayısı son dönemlerde arttığı ve bayan yatırımcılar için özel destekler var bu sayesinde bayan yatırımcılarımızı da ilimize davet etmek istiyoruz,Elazığ’da kurulan Seza çimento gibi büyük ölçekli yatırımların Elazığ’da yapılmış olması bir avantaj ve bundan dolayı ilimize büyük ölçekli firmaların geleceğini düşünüyorum bizim model örneğimizdir dedi.

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık ise ,Bilindiği gibi sürdürülebilir bir kalkınmanın sağlanabilmesi için,bölgeler arası gelişmişlik farkının ortadan kaldırılması yada azaltılması için cazibe merkezi yada yatırımda öncelikli iller konusunda yatırımcıların bilgilendirilmesi ve yatırımcıların dikkatlerini ilimize çekmek son derece önemlidir dedi Bu konuda Sivil toplum kuruluşlarına da önemli görevler düşmektedir.MÜSİAD Başkanımızla yaptığımız görüşmede Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın açıklamış olduğu Cazibe Merkezi paket kapsamında ilimizde alınmıştır.Bu fırsatı değerlendirerek yatırımcıyı ilimize nasıl çekebiliriz,hem dışarıdan gelecek yatırımcıyı ve ilimizdeki yatırımcıları nasıl harekete geçirebiliriz diye böyle bir protokol ile Ticaret Odalarına ve meslek örgütlerine davet yazısıyla oradaki iş adamlarını ilimize davet etmek istediklerini ifade etti.

Bilindiği gibi Elazığ Dogu’da güvenin ve huzurun olduğu alt yapısı ve doğal kaynaklarıyla,öne çıkan sektörleriyle kültürel sosyal ve ekonomik yaşamıyla örnek bir il konumundadır.Yatırımcı da güvenli ve istikrarlı bir ortam ister İlimiz bu anlamda Cazibe Merkezi iller arasında önemli bir yeri var ve bu amaçla yatırımcıları ilimize davet ediyoruz,Yatırım için geldiklerinde MÜSİAD ve ELİKAD olarak elimizden gelen tüm katkıyı ve desteği sağlayacağımızı belirtmek isterim dedi.

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze;İlimiz 4 Ekim 2016 tarihinde Başbakanımız Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’da açıklamış olduğu cazibe merkezi iller arasında ilimiz yerini aldı.Sonraki süreç de teşvik paketlerinde bir takım değişiklikler yapıldı.Bu süre içerisinde özellikle ilimizde Ekonomik faaliyet gösteren Sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek irade ortaya koymalarını önemsiyorum, İlimize yatırım yapabilecek,istihdam oluşturabilecek firmaları davet edilmesini çok anlamlı bulduğumu ifade etmek istiyorum dedi.

Sivil Toplum Örgütlerinin yol göstericiliğine ihtiyacımız var bizlerde siyasi kadrolar olarak inşallah ileriki süreçlerde il dışında yaşayan yatırım yapabilecek sanayici ve iş adamlarını ilimize davet etmek için İstanbul’da bir toplantı tertip edeceğiz dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İlimizin cazibe merkezi iller arasına girmesinden sonra İş adamlarımızın, işveren derneklerimizin bir araya gelmesi ve biz bunun için ne yapabiliriz diye gayret göstermeleri şehrimizin gücünü gösteriyor. Biz birlikte gücüz,eğer ilimize yatırım gelmesini istiyorsak hepimiz kendi imkanlarımızı ortaya koymamız ve Elazığ’ı Cazibe Merkezi haline getirmeliyiz, Elazığ’ın güzelliklerini,özelliklerini ve imkanlarını çok iyi anlatmalıyız dedi. Yapılan protokolle İş Adamlarının Sanayicilerin yatırımcıların davet edilmesi ilimize bir güç katacaktır.

Biz bu noktada 23 il arasında cazibe merkezi olarak en önde olmalıyız ve bunun mücadelesini vermeliyiz ilimizin büyümesinde gelişmesin de zenginleşmesin de örnek bir kent haline gelmesi ve cazibe bir il olması büyük bir katkı sağlayacaktır dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: