25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Mustafa Ertekin Malatya’ya geliyor

Mustafa Ertekin Malatya’ya geliyor

mustafa-ertekin

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin hazırladığı Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi” çerçevesinde Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Ertekin Levent Vadisine gelecek.

11-14 Haziran 2015 tarihleri arasında Akçadağ’a bağlı Levent Vadisinde gerçekleşecek olan “Uluslararası Fotokamp’ın Genel Koordinatörlük görevini de üstlenen Mustafa Ertekin ”Duvar Dediğin Yaşamın Kaydıdır” adlı sunumu eşliğinde ”Sanat, Fotoğraf, Yaşam” üzerine bir söyleşi yapacaktır.

 

“Mustafa Ertekin’i Ağırlamak Onurdur”

 

MAFSAD Yönetim Kurulu Üyesi Nihan Aladağ yaptığı açıklamada Fotokamp kapsamında çok kıymetli hocaların Levent Vadisinde konuk olacağını, bunlardan birinin de Mustafa Ertekin olduğunu, Ertekin’i Malatya’da ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Nihan Aladağ konuşmasında “11-14 Haziran 2015 tarihleri arasında Levent Vadisinde yapacağımız Uluslararası Fotokamp, fotoğrafseverlerin, doğaseverlerin, kampçıların, bisikletçilerin, gezmeyi, eğlenmeyi, yürümeyi, müziği seven herkesin katılabileceği bir kamp olacak. 4 sürecek olan Fotokampa insanlar iki şekilde katılabilir. Kişi, kendi çadırını getirip orada kurup, konaklayabilir. Diğer şekilde etkinliklere katılmak için, konaklama yapmadan, günübirlik gelip gidilebilir. Kampta konaklayacak olanların en büyük avantajı sabah, öğlen ve akşam yemeklerinin proje kapsamında ücretsiz olarak verilmesi. Bu yüzden konaklamalı katılmak isteyen sayısı daha fazla” dedi. Kamp hakkında bilgi almak ve kampa katılmak için www.malatyafotokamp.org sitesi ve facebook/MAFSAD ziyaret edilebilir. Ayrıca malatyafotokamp@gmail.com adlı e mail adresine ve 0 505 759 52 13 nolu cep telefonuna kayıt yaptırılabilir.

 

MUSTAFA ERTEKİN KİMDİR?

DTCF İngiliz Edebiyatı mezunu olan Ertekin, fotoğraf yolculuğuna 1993’de AFSAD’da başladı. 21 yıldır AFSAD üyesidir. AFSAD içinde GAP proje sorumlulukları, YK üyeliği, eğitmenlik, danışma kurulu üyeliği yaptı. 2011-15 arası 4 yıl da AFSAD Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Çeşitli belgesel fotoğraf çalışmalarında proje sorumlulukları ve fotoğrafçı olarak yer almış, Ölüdeniz Fotoğrafçılar Buluşmalarında organizasyon sorumluluğu görevini üstlenmiştir. Kayaköy Sanat Kampı’nda uzun yıllar fotoğraf atölyesini yürütmüştür.” Fotoğrafça” fotoğrafın kendine özgü yapısının öne çıkarıldığı bir sunumudur. ”Duvar Dediğin Yaşamın Kaydıdır” adlı fotoğraf çalışması ve ”Aladağlar’ın Işığında” adlı TRT belgeselinin metin yazarlığı önemsediği işleri arasındadır.Fotoğraf eğitmenliği, fotoğraf gezi rehberliği ve tanıtım fotoğrafçılığı yapan Ertekin, fotoğrafın görsel bir şiir olduğuna inanmakta, bu yaklaşımla fotoğraf üretmektedir. Fotokampın Genel Koordinatörlüğünü yapacak olan Mustafa Ertekin hocamız,

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.