TürkiyeSON - 27.03.2023 -

Neşet Ertaş,konserle anıldı..

Neşet Ertaş,konserle anıldı..

MLT_7353malatyason\Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Türk Halk Müziği (THM) Korosu, 5. büyük konserini, ünlü halk ozanı Neşet Ertaş anısına düzenledi. THM Korosu, “Neş’et Ettik Dost Gönlüne” konseriyle halk müziği dostlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu’nda düzenlenen konser, yoğun ilgi gördü. Konsere, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı İsmail Nacar, şube müdürleri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Şef Yaşar Büyükyolcu’nun yönetiminde icra edilen konserde, “Bozkurun Tezenesi” olarak bilinen Ünlü halk ozanı Neşet Ertaş’ın türküleri seslendirildi. Sanatçı Orçun Akgün’ün sürpriz yaparak konuk sanatçı olarak “Gönül Dağı”nı seslendirdiği konserde, Malatya Müzisyen Eğitimciler Derneği Başkanı Mehmet Balkış da koroya çiçek sundu. Merhum Ertaş’ın 18 eserinin seslendirildiği konser programının sonunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Şef Yaşar Büyükyolcu’ya çiçek takdim etti.

Konser programında, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın takdim yazısıyla konsere özel hazırlanan ve seslendirilen eserlerin yer aldığı kitapçık da katılımcılara hediye edildi.www.turkiyeson.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: