17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Nihayet belediye el attı

Nihayet belediye el attı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, sorumlu oldukları bölgelerde kaldırım işgallerine ve seyyar satıcılara yönelik denetimlerini yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Bir ayda 3352 işyeri denetlendi

Za16bıta Şube Müdürlüğü ekipleri, sorumlu oldukları bölgelerde geçtiğimiz şubat ayı içerisinde 3352 işyerini denetlerken, denetimler sırasında kurallara uymayan 103 işyeri hakkında ihtar tutanağı düzenledi.

Yol ve kaldırım işgallerine karşı yapılan denetimlerde; işyerleri tarafından yaya yoluna bırakılan malzemeler kaldırılırken; uyarı ve ihtarlara uymayarak, yaya yolunu işgal etmeye devam den 39 işyerine ise Kabahatler Kanunu kapsamında cezai müeyyide uygulandığı belirtildi.

Seyyar denetimi
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı kayıt dışı faaliyet gösteren seyyar satıcılarla ilgili de denetimlerini sürdürüyor. Yapılan denetimlerde 68 seyyar satıcı için gerekli yasal işlemlerin yapıldığı kaydedildi.
Denetimlerin sıkı bir şekilde devam edeceği belirtilerek, esnaf ve vatandaşların kurallara uymaları, aksi taktirde cezai müeyyidelerin uygulanacağı hatırlatıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.