TürkiyeSON - 01.12.2023 -

O gün asamayanlar bugün hesap mı soracak?

O gün asamayanlar bugün hesap mı soracak?

malatya-ak-parti

Yağan yağmura rağmen mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği mahalle toplantısında milletvekili adayları büyük coşkuyla karşılandı. Zaviye Mahallesi’nde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Rabbim bereketiyle birlikte bizleri sizlerle buluşturdu. İnşallah bu bereket sonuna kadar devam eder” dedi.

MUHALEFET NE YAPMIŞ!

Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci ise muhalefet partilerine yüklendi. Tüfenkci, şöyle konuştu:“Biz bu yolları sizlerle birlikte yürüdük. Sizinle birlikte ıslanıyoruz. İnşallah sizinle beraber hep birlikte bu sandıkları da patlatacağız. Birileri kalkmış diyor ki bizler koalisyon yapacağız. CHP, MHP ve HDP koalisyon hayalleri kuruyor. Sözde bu koalisyonlarla ülkeyi yönetecekler. Ey MHP sen koalisyonlarla iktidardaydın, sağlık, ulaştırma, bayındırlık bakanlıkları sendeydi sen Malatya’ya ne yaptın ki bundan sonrada ‘Şunları yapacağım’ diye ortalıkta Malatyalı hemşerilerimi kandırıyorsun? Faizlerin yüzde yetmişlere vardığı bir ülkede, enflasyonların yüzde yüzlere ulaştığı dönemlerde koalisyon olarak iktidardaydınız. O gün Apo yakalandığında asamayanlar, çözüm sürecini çözülme süreci olarak nitelendirip, ortaya düşmüşler. O gün asamayıp, hesap soramayanlar şimdi hesap mı soracaklar?”

BAŞKAN KAHTALI: BAŞBAKANIMIZI YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı da Zaviye Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda söz aldı. Başkan Kahtalı 28 Mayıs’ta Malatya’da düzenlenecek mitinge dikkat çekerek, “28 Mayıs günü yağmurda yağsa, güneşte doğsa Başbakanımızı yalnız bırakmayacağız” dedi. Açıklamasının devamında muhalefet partilerinin asgari ücret konusundaki vaatlerine de değinen Başkan Hakan Kahtalı, “CHP çıkmış ‘Asgari ücreti bin 500 lira yapacağım’ diyor. En son Haydar Baş çıkıp ‘5 Bin lira asgari ücret vereceğim’ diyerek, bu işi sonlandırdı. Bazı parti liderleri çıkıp ‘Taşeron işçilerin tamamını kadroya geçireceğiz’ diyorlar. İzmir, Adana, Diyarbakır belediyeleri sizde, önce siz bu belediyelerde çalışan taşeron işçileri kadroya geçirin sonra bu milleti kandırmaya çalışın. Bunlar sadece insanları kandırmak için varlar”sözlerini kaydetti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: