TürkiyeSON - 09.12.2023 -

“O nu Anlamak“ Projesinin tanıtım toplantısı yapıldı

“O nu Anlamak“ Projesinin tanıtım toplantısı yapıldı

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Hz.Muhammed ( s.a. ) hayatını ve yüce ahlakının anlatıldığı “O’ Na Yolculuk  adlı kitabın dağıtımının yapılacağı seminer ve konferansları içinde barındıracak“O nu AnlamakDSC_0004“ Projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Ortak Değerler Platformu tarafından 90 okulda düzenlenecek konferans ve seminerlerle dağıtılacak olan 50 bin adet  “O’ Na Yolculuk “ adlı kitabın dağıtımına ilişkin bilgiler düzenlenen toplantıyla kamuoyuyla paylaşıldı.

Memur- Sen Malatya İl Temsilciliğinin Toplantı odasında gerçekleşen tanıtım toplantısına Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Memur- Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, Ortak Değerler Platformu Genel Koordinatörü Abuzer Yetiş ile Ortak Değerler Platformu Sözcüsü Hüseyin Polat katıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Ortak Değerler Platformu Sözcüsü Hüseyin Polat, düzenlenecek seminer ve konferanslarla 50 bin adet Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed ( s.a. ) yüce ahlakının anlatıldığı “O’NA YOLCULUK ” adlı kitabın ücretsiz dağıtılacağını söyledi.

Ortak Değer Platformunun kurulma nedenlerini ve Hz. Muhamed ( s.a. ) yüce ahlakının konu alan “O’na Yolculuk” kitabının dağıtıma ilişkin bilgiler veren Polat, insani değerleri savunmak, yaymak ve güçlendirmek olan biz sivil toplum kuruluşlarının birbirimizle yardımlaşmak, güç birliği yapmak üzere Ortak Değerler Platformunu kurduklarını vurgularken, “Platformumuz; insani değerlerin en büyük savunucusu ve temsilcisi Allah’ın Resulü Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (s.a) yönelik saldırılara karşı bir duruş ortaya koyarak, sahip olduğumuz tüm imkânları, Peygamberimizin insanlar tarafından doğru tanınabilmesi, bize hayat verecek çağrısının ve öğretilerinin öğrenilip hayata aktarılması için çaba göstermektedir” dedi.

POLAT, “ 50 BİN ADET ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITILACAK “

Nisan ve Mayıs ayı içerisinde 90 okulda “O’nu Anlamak” Projesi kapsamında konferans/seminer düzenleyeceklerini ifade eden  Hüseyin Polat, “Ortak Değerler Platformu olarak sürdürülen dersler, seminerler, birkaç haftadan beridir devam eden televizyon ve radyo programlarının yanı sıra, Nisan-Mayıs aylarında ilimizin değişik yerlerindeki 90 okulumuzda, “O’nu Anlamak” Projesi kapsamında konferans/seminer çalışmaları başlatmıştır. Bununla birlikte, çalışmalarımıza katılan öğrencilerimize 50 bin adet “O’na Yolculuk” kitabını ücretsiz dağıtacaktır. Bu kapsamda yürüttüğümüz çalışmalarımıza destek veren platform üyesi, paydaş STK’larımıza, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okul idarecileri ve öğretmenlerimize, bu seminerleri sunacak olan öğretmen arkadaşlarımıza hasseten “O’na Yolculuk” kitabının öğrencilerimizle buluşmasını sağlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilyurt Belediyesine teşekkür ediyoruz “ dedi.

ŞAHİN, “KÜLTÜREL PROJELERDE YER ALIYORUZ “

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin ise, Belediye olarak sanatsal ve kültürel faaliyetlerde yer almaya çalıştıklarını ifade ederken, “Yeşilyurt Belediyesi olarak kültürel faaliyetlerde mutlaka yer almayı amaçlıyoruz. Ortak Değer Platformu tarafından  “ O’nu Anlamak” ismi altında okullarda düzenlenecek olan seminer ve konferanslarda dağıtılacak olan 50 bin adet   “O’na Yolculuk”   adlı Hz. Muhammed ( s.a. ) hayatını anlatan kitabın 20 bin adetini biz karşılayacağız. Belediyemizin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüde bu seminerlerin düzenlenmesine yardımcı olacaktır” dedi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d