TürkiyeSON - 07.06.2023 -

ÖĞRENCİLER BURADA YARDIMLAŞMAYI ÖĞRENDİ

ÖĞRENCİLER BURADA YARDIMLAŞMAYI ÖĞRENDİ

Şeyh Şamil İlkokulu Müdür Yardımcısı Hakan Taşpınar, bazı öğretmenler ve öğrenciler, 3 sınıf ile birlikte Hayat Ağacı Derneği’ni ziyaret etti. Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden Müdür Yardımcısı Mustafa Ağırsoy, okul idarecileri ve öğrencilere eşlik ederek, Gıda Bankasının çalışma yapısı hakkında bilgi verdi.

Şeyh Şamil İlkokulu, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı başladığından buyana, her ay gruplar halinde 1.2.3.ve 4. sınıf düzeyindeki yüzlerce öğrenciye Hayat Ağacı Derneği’ni gezdirdi. Okul idarecisi ve öğretmenler, öğrencilere, ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın önemini anlattı. Hayat Ağacı Derneği, öğrenciler için iyi bir model oldu. Burayı gezip-gören öğrenciler, Hayat Ağacı Derneği için yardım kampanyaları düzenlediler. Öğrenciler, Gıda Bankası için topladıkları her kuruşun, ihtiyaç sahibi kimselere, gıda ve temizlik ürünü olarak gittiğini öğrenmiş oldu.

Şeyh Şamil İlkokulu Sınıf Öğretmeni Fahri Demirkaynak, öğrencilerin, HayatAğacı Derneği’nde sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın nasıl olduğunu görmelerini sağlamak amacıyla bu tür ziyaretler planladıklarını belirterek, daha öncede okulda Gıda Bankası için kumbara ile bir yardım kampanyası düzenlediklerini söyledi. Şeyh Şamil İlkokulu Müdür Yardımcısı Hakan Taşpınar,“Kadıburhanettin Öğrenci Meclisi” projesi kapsamında her ay gruplar halinde öğrencilere Hayat Ağacı Derneği’ni gezdirdiklerini belirterek, son olarak 1. sınıflardan 3 şube ile ziyaretlerini tamamladıklarını ifade etti. Öğrencilerin, Hayat Ağacı Derneği vasıtası ile sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı öğrendiklerini ifade eden Taşpınar, buradaki ilgiden dolayı memnuniyetini belirterek, idareci ve görevlilere teşekkür etti.

Şeyh Şamil İlkokulu Müdür Yardımcısı Hakan Taşpınar ayrıca, özellikle herkesin Hayat Ağacı Derneği’ne katkıda bulunmalarını istediklerini belirterek, Ramazan ayı içerisinde Gıda Bankası için okul olarak bir destekte bulunmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: