TürkiyeSON - 02.12.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Öğrenciler önlük giydi

Öğrenciler önlük giydi

İnönü üniversitesi Tıp Fakültesi, Malatya İl Sağlık Müdürlüğü ve Malatya Tabip Odası’nın ortaklaşa düzenledikleri “14 Mart Tıp Bayramı ve Tıp Fakültesi Dönem 1 Öğrencilerin Önlük Giyme Töreni” Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Öğrenciler Önlük Giydi

14 Mart Tıp Bayramı Etkinliğinde Öğrenciler Önlük Giydi

“Bilgeler Yolu”ndaki sağlık yürüyüşü ile başlayan etkinlik, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hamza Karabiber’in Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk koymasından sonra Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki programla devam etti. Malatya Cumhuriyet Başsavcı Mustafa Alper, Rektör Vekili Prof. Dr. Ünsal Özgen ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ’ın da hazır bulunduğu programa, çok sayıda kamu kurum ve kuruluşunun yöneticileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, akademik ve idari personel, öğrenciler ile öğrenci aileleri katıldı.

 2023 TÜRKİYE’Sİ İÇİN 

Programda konuşan ve bugünün tıp camiasının bayramı olduğunu hatırlatan Rektör Vekili ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen, “Geleneklerimize göre bayram günlerinde güzel şeyler konuşmak ve hediyeleşmek gerektir. Bu düşüncelerle İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından geliştirilen ve tıp eğitimine önemli katkı sağlayacak olan ‘Tıp Eğitimi Projesi’ni armağan ediyorum.” dedi. Konuşması sırasında katılımcılara ‘Tıp Eğitimi Projesi’ ilgili hazırlanan sinevizyon gösterisini izleten Prof. Dr. Özgen, Tıp Eğitimi Projesi ile ezbercilikten kurtularak, bilgiyi kullanabilen nitelikli bir nesil yetiştirmenin hedeflendiğini vurgulayarak “2023 Türkiye’si için daha çok çalışmamız gerekmektedir. Bu vesile ile hepinize başarılar diliyor, bayramınızı kutluyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

ÖNEMLİ BİR GÜN

Konuşmasında 14 Mart Tıp Bayramı’nın tarihçesi ile ilgili kısa bilgiler veren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ ise hekimlerin sağlık hizmeti sunmak gibi kutsal bir görevinin olduğunu belirterek tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutladı.Sağlık İl Müdürü Dr. Nail Umay, Malatya İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven ve Malatya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kızılay, yaptıkları konuşmalarda 14 Mart Tıp Bayramı’nın tüm sağlık çalışanlarını hatırlamak, bu alandaki hizmetlerin gözden geçirilmesi ve sağlıklı bir yaşamın temeli olan herkese eşit ve kaliteli sağlık hizmeti sunulması konularının dile getirilmesi açısından önemli bir gün olduğunu belirterek, sağlık hizmetleri noktasında son yıllarda önemli gelişmelerin yaşandığını ve bunun da gurur verici olduğunu ifade ettiler.

MİNİ KONSER VERİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından Turgut Özal Tıp Merkezi Müzik Grubu tarafından mini bir konser verildi ve daha sonra Tıp Fakültesi 1. Dönem öğrencilerine “Beyaz Önlük” giydirildi. 14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları, Turgut Özal Tıp Merkezi’nde görev yapan hekimler ve Tıp Fakültesi öğrencilerinin yarıştığı “3. İnönü Tıp ve Sağlık Koşusu” etkinliği ile son buldu. turkiyeson.com.bülten

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: