16.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Öğrencilerden örnek davranış

Öğrencilerden örnek davranış

Yeşilyurt Belediyesi Şahnahan Yeşil Konak öğretmen ve öğrencileri, Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı Şahnahan’a gelen Suriyeli ailelere yardımda bulundu. Okullarında yardım kampanyası başlatan öğrenciler, topladıkları kuru gıda, giysi ve ayakkabıları teslim ettiler.

unnamedYeşilyurt Belediye Başkanı Polat, “Öncelikle Şahnahanlı bu küçük kahramanları gerçekten tebrik ediyorum. Malatya’ya değil Türkiye’ye değil aslında tüm dünyaya örnek olacak bir davranış sergilediler. Her hangi bir resmi proje olmaksızın sadece kendi vicdanlarıyla hareket ederek, Suriyeli kardeşlerimize yardım kampanyası düzenlediler. Suriyeli vatandaşların çekmiş oldukları sıkıntıları, bu minik yürekler kendi kararları doğrultusunda onlara yardım eli uzatmalıyız anlayışı ile başlamışlardır. Bu iyilik duygularının tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum. Bu küçük yürekler bu davranışlarını ömür boyu da devam ettireceklerdir. Burada minik öğrencilerimizin annelerini, balarını ve öğretmenlerini de tebrik ediyorum. Çünkü bu çocukların çalışmalarıyla, gayretleriyle bu yardımların toplanmış olması takdire şayan bir durumdur. Ben bu yardım kampanyasını görünce çok duygulandım çok onurlandım. Bizde Yeşilyurt Belediyesi olarak Dilek Yeşil Konağımızda Suriyeli çocuklara eğitim verecek bir sınıf açtık. Sınıfta o çocuklara geri kaldıkları ders eğitimini tamamlarken bir yandan da Türkçemizi öğretiyoruz. Onlarla kardeşliğimizi ortaya koyuyoruz. Bu yapmış olduğunuz yardım kampanyası Türkiye’mizin büyüklüğünü ortaya koyuyor. Yaklaşık iki milyon Suriyeli muhacir kardeşlerimizi ülkemizde misafir ediyoruz. Ben tekrar bu minik kahramanlara teşekkür ediyor, hayat boyu başarılar Suriyeli aileler de Şahnahanlı öğrencilerin yardımlarından mutlu olduklarını ve kardeşlik duyguları ile uzatılan yardım elinin sevindirici olduğunu belirttiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.