21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Öğrencilere satranç takımı dağıtacak

Öğrencilere satranç takımı dağıtacak

Yeşilyurt Belediyesi 1. Sınıf öğrencilerine 4600 adet satranç takımı dağıtıyor. Bugün Tecde Cahide Nebioğlu ilköğretim okulunda gerçekleştirilen tören ile satranç dağıtımı başladı.YEŞİLYURT BELEDİYESİ SATRANÇ TAKIMI DAĞITIMI (8)

Satranç Dağıtım Törenine Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babuhanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve Öğrenciler katıldı.

POLAT: “TÜM 1. SINIF ÖĞRENCİLERİNE SATRANÇ TAKIMI HEDİYE”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat: “Yeşilyurt Belediyesi, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yapmış olduğumuz bu proje çocuklarımıza satrancı teşvik etmek, tanıtmak ve çocuklarımız bir yandan spor yaparken bir yandan eğlenmesini hedeflemektedir. Yeşilyurt’taki bütün birinci sınıf öğrencilerimize Yeşilyurt Belediyesi olarak satranç takımı hediye ediyoruz. Amacımız çocuklarımızın satranca olan ilgisini artırmak. Satranç çocuklarımızın zekâ gelişimi için önemli bir spordur” dedi.

POLAT: “MAYIS AYINDA ÖDÜLLÜ STRANÇ YARIŞMASI”

Başkan Polat: “Bu çerçevede Mayıs ayı içerisinde Yeşilyurt’ta tüm okulların katılacağı ödüllü satranç yarışması düzenleyeceğiz. Öncelikle okul içerisinde daha sonra okullar arasında tüm Yeşilyurt’u kapsayacak bir ödüllü satranç yarışması gerçekleştireceğiz. Zaten büyükşehir belediyemiz uluslararası çapta bir turnuva düzenledi. Burada başarılı olan sporcularımızda büyükşehrimizin turnuvasında yarışmaya katılacaklar” şeklinde konuştu.

TATLI: “HEM SPOR YAPMALARINI HEM DE ZEKÂ İÇİN ÖNEMLİ”

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı: “Yeşilyurt Belediyesinin, Okullarımızda Satranç oynamayı alışkanlık haline getirmek için başlattığı bu etkinlikte aramızda bulunduğunuz için teşekkür ederiz. Satranç çocukta ki zekâ gelişiminin en önemli aktif oyunlarından birisidir ve bir spor faaliyetidir.  Bu kapsamda çocuklarımızın hem spor yapmalarını hem de zekâlarını daha fazla kullanmaları için önemlidir. Bu etkinlikte emeği geçen Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

BABAHANOĞLU: “ZİHİN VE ZEKÂ GELİŞİMİ KONULARINDA SPORTİF VE KÜLTÜREL FAALİYETLERE BİR KATKI”

Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu: “Satrancı vesile kılarak çocuklarımızın kötü ortamlardan alınıp, zihinlerini daha zinde tutma amacıyla yaptığımız projelerden biriyle yine beraberiz. Belediyemiz yaptığı çalışmalarının yanında, bizim yaptığımız çalışmalara da katkıları sürüyor. Her yıl çocuklarımızı yazarlarla buluşturuyoruz. Kitap dağıtımları yapıp kendi aralarında yarıştırıyoruz. Ayrıca ortaokul ve lise öğrencilerimizi öğretmenlerimiz de dahil yaklaşık 220 kişiyi her yıl Çanakkale’ye gönderip milli ve manevi değerlerimizi tanıtıyoruz. Bu nedenle böyle faaliyetlerin sadece satranç takımı verilmesi şeklinde değil de bunu zihin ve zekâ gelişimi konularında sportif ve kültürel faaliyetlere bir katkı olacağına inanıyoruz. Ben belediye başkanımızı ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum. İnşallah 62.000 öğrencimize verilecek her bir hizmet, her bir katkı, kültür ve sosyal faaliyet gelecek nesiller içinde bizim içinde kutsal değerdedir” dedi.

ŞAHİN: “YEREL BELEDİYECİLİK SADECE YER ALTI VE YERÜSTÜ HİZMETLERİN YAPILMASINDAN MÜTEŞEKKİL DEĞİL”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin: “Eğitim alanında iktidar, hükümet ve devlet olarak yapmamız gereken, yarınlarımızın teminatı olan sevgili gençlerimizin daha nitelikli, fiziksel ortamları mükemmel, hale getirmektir. Bunların içini doldurmak ise sizlerin işidir. Yerel hizmetler noktasında bugüne kadar yapılan çalışmaları görüyoruz. Yerel belediyecilik noktasında yapılan çalışmalar yalnız yer altı ve yerüstü hizmetlerin yapılmasından müteşekkil değil. Yeşilyurt Belediyemizin yapmış olduğu “Yeşil Konak” projesi çerçevesinde yine sevgili gençlerimizin bir üst kategorisinde yer alan abi ve ablalarınızın yetişebilmesi için bu konakları sizlerin hizmetine sundu” dedi.

Şahin: “Sizlerin ülkeye faydalı olacağınız bir çağda, yanlış yönlendirmeler sonucunda zararlı bir konuma getirenleri de görerek, sizlere yapılacak olan hizmetlerin boşuna gitmeyeceğini biliyoruz. Sizin düşen, size bırakacağımız bu ülkeyi bulunduğu yerden daha yukarılara, kaliteyi daha yükseklere taşımaktır. Bunları yapmak için boş zamanlarımızı iyi değerlendirmeliyiz, gidip televizyon başında zamanımızı öldürmemeliyiz. Özellikle beyin cim lastiği açısında şuan da sayın başkanımıza ve ekibi ile yapmış oldukları bu satranç oyunları zihinsel gelişmeye ne kadar katkı sunacağını ve size daha yararlı birer görev işlevinin yerine getireceğini biliyoruz” dedi.

KAMÇI: “İNŞALLAH SATRANÇ BİR BAŞLANGIÇ OLUR”

Malatya Valisi Süleyman Kamçı: “Yeşilyurt İlçemizde bulunan tüm okullarımızın 1. sınıf öğrencilerine yaklaşık 4500 adet öğrenciye belediye tarafından satranç takımı verilecek.  Satranç bildiğimiz gibi zekâyı en fazla geliştiren bir oyundur.  İnşallah sevgili öğrencilerimiz bunu tam olarak öğreneceklerdir.  Ben minik yavrularımız adına belediyemizden başta belediye başkanımız olmak üzere teşekkür ediyorum.  Okullarımıza verdikleri desteğin devam edeceğini biliyorum. İnşallah satranç bir başlangıç olur ve Türkiye geneli yapılacak yarışmalarda sizler derece alırsınız diyorum. Belediye başkanımızla görüştük ve belediye başkanımız kurs açacaklarını söyledi. İnşallah sizlerde daha başarılı daha güzel satranç oynamayı öğrenirsiniz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.