TürkiyeSON - 01.04.2023 -

Okul Kantinleri İle Okullara Yakın İşyerleri Denetlendi

Okul Kantinleri İle Okullara Yakın İşyerleri Denetlendi

BÜYÜKŞEHİR ZABITASI DENETİMLERE DEVAM EDİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri denetim ve kontrollerini aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Sorumluluk alanlarında bulunan işyerlerinin yanısıra kaldırım işgalleri ile ilgili rutin denetimlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, özellikle okul bölgelerinde denetimlerini yoğunlaştırıyor.

Büyükşehir Zabıta ekipleri son olarak okul kantinleri ile okulların yakınında faaliyet gösteren kafeler ve seyyar satıcılara yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Yapılan denetimlerde, özellikle gıda maddelerinin son tüketim tarihi, hijyen ve genel temizlik konularında kontrolleri yapılırken, işletme sahiplerine uyulması gereken kurallar hatırlatılarak, kurallara riayet etmeleri konusunda uyarıldı.

Denetimler artarak devam edecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Nurhan DEMİR denetimlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada, denetimlerin artarak devam edeceğini belirterek, esnafların kurallara uymalarını istedi. Demir, “Özellikle çocuklarımız ve gençlerimizin daha hijyenik ve sağlıklı koşullar altında ihtiyaçlarını karşılamaları için ekiplerimizin yaptığı denetimler hayati önem arz etmektedir. Bu amaçla yapılan denetlemeler, eğitim öğretim yılı boyunca artarak devam edecek olup, görülen eksikliklere ve olumsuzluklara anında müdahale edilmesi ekiplerimizin önceliği olacaktır” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: