14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Okulda stajyerlik yapıyorlar

Okulda stajyerlik yapıyorlar

Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümü 2.sınıf öğrencileri Malatya’da farklı kademelerdeki birçok okulda stajyerlik yapıyorlar.20141210_103220

Üniversitede alınan teorik bilgilerin uygulama alanına aktarılması, alan deneyimi konusunda tecrübe kazanılması ve rehber öğretmen adaylarının öğretmenlik ve uygulama becerisi hususunda daha başarılı olabilmeleri için gerçekleştirilen “Okullarda Gözlem” dersi kapsamında Hidayet İlkokulu rehberlik servisinde dört rehber öğretmen adayı staj görmekte.

“Çok Yerinde Bir Uygulama”

Okul Rehber Öğretmeni Yılmaz KONUK, bu eğitim öğretim yılında okullarında staj yapan rehber öğretmen adaylarının 2.sınıfta okuduklarını, stajyerlerin çok gayretli ve öğrenmeye açık olduklarını söyledi. “Okullarda Gözlem” dersinin yerinde bir uygulama olduğunu dile getiren KONUK, öğrencilerin staj boyunca birçok deneyimi yaşadıklarını, bu sebeple bu ders kapsamında yoğun emek sarf eden İnönü Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nuri Erdemir’e teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

“Tecrübe Edinmek Açısından Staj Çok Önemli”
Stajyerlerden Selin Saydam, yaklaşık on hafta sürecek olan “Okullarda Gözlem” dersi çerçevesinde rehberlikle ilgili mevzuat, kişisel-eğitsel ve mesleki rehberlik alanında yapılan çalışmalar, dosyalama sistemi, özel eğitim alanında yapılan faaliyetler, PDR servisinde kullanılan form, ölçek, test ve envanterlerin incelenmesi gibi birçok konuda okulun deneyimli rehber öğretmenlerinden bilgi aldıklarını ve onların tecrübelerinden faydalandıklarını, öğrencilerle çok keyifli zamanlar geçirdiklerini belirtti. SAYDAM, stajyerlik süresince kendilerine destek veren öğrencilere, okul yönetimine ve okul rehber öğretmenlerine çok teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.