TürkiyeSON - 25.09.2023 -

Ölmeztoprak; İnsanlara bir dokunuyoruz bin ah işitiyoruz

Ölmeztoprak; İnsanlara bir dokunuyoruz bin ah işitiyoruz

Seçim çalışmaları kapsamında Malatya, Doğanşehir ilçesi ve Sürgü Mahallesinde halkı ve esnafı ziyaret eden, Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı M. Doğan Ölmeztoprak “Malatya 12 yılda adette boynu bükük bir şehir gibi oldu. Kiminle konuşsak, kiminle dertleşsek hep bir sıkıntı dile getiriliyor. Tıpkı bir dokun bin ah işit gibi olmuş güzel Malatya’mız” dedi.

 

985382
Gittiği her yerde yoğun ilgiyle ile karşılaşan Ölmeztoprak’a, dert yanan vatandaşlar, “AKP’ye beş milletvekilli verdik, ama sonrasında kimse dönüp dertlerimizi dinlemedi. Çözüm sunmadı. Kayısıya, şeker pancarına, fasulyeye hiç bir ürünümüze sahip çıkmadılar. Çiftçi, esnaf hepimiz perişanız. Bağ-Kur prim borcumuzu bile ödeyemez haldeyiz. Kapımızın önündeki değerli hazine arazileri, meralarımız elimizden alınıyor, tanımadığımız insanlara satılıyor” şeklinde sitemde bulundular.
Vatandaşları dinleyen Ölmeztoprak ise yaptığı değerlendirme de, “Dertlerinizi dinlemeye ve çözmek için geldim. Kurucuova’dan geliyoruz. Orada üç tane su, saniyede eli litre su akıyor. Boşu boşuna akıp gidiyor bu sular. Önüne basit bir gölet yapılsa, toprak suya kavuşacak. Kurucuova’da bir vatandaşımız, sulama için 11 bin elektrik borcu ödemiş. Kaldırdığı gelir 20 Türk Lirası. Bunun gübresi ve diğer maliyetleri de eklediğimizde üreticimizin elinde hiç bir şey kalmıyor. Memleketimizde ki bütün üreticiler bu halde perişan ama bunlar çözülmeyecek meseller değil. Yeter ki iş ehline verilsin. Bu sorunları çözmek ve yeni bir başlangıç için yola çıktık” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: