TürkiyeSON - 30.11.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Önümüzdeki ay damızlık koçlar dağıtılacak

Önümüzdeki ay damızlık koçlar dağıtılacak

Damızlık koyun

Akın, yüzde 80’ninin bakanlığın desteklediği proje ile Malatya’da önümüzdeki ay yetiştiricilere 170’e yakın damızlık koç dağıtılacağını söyledi. Şuana kadar özellikle ilçelerden bu destek için çok fazla başvurunun olmadığına dikkat çeken Akın, 2018 yılına kadar devam edecek yüzde 80 devlet destekli damızlık koç uygulamasına yetiştiricilerin ilgi göstermesini istedi.

Bu desteklerden en iyi şekilde faydalanılması adına birlik olarak ilçe, mahalle ve köy toplantıları düzenlediklerini belirten Akın, yetiştiricilerin de bu desteklerden faydalanması adına il ve ilçe tarım müdürlüklerine başvurmalarını istedi. Akın, “İnşallah alacağımız damızlık koçların verimi yüksek olur ve amacına hizmet eder. Malatya ekonomisine hizmet etmesi adına 170’e yakın damızlık koçu önümüzdeki ay yetiştiricilere dağıtacağız” diye konuştu.
Burada il müdürlüklerinin yanı sıra kendilerine ve yetiştiricilere de büyük görevler düştüğünü ifade eden Akın,verilen desteklerin amacına ulaşması adına mücadele ettiklerini söyledi.

Akın, son olarak ise tüm yetiştiricilerin ve Malatyalıların Ramazan ayını tebrik etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: