26.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Orduevi Katlı Kavşak Çalışması Tamamlanmadan Trafiği Rahatlattı

Orduevi Katlı Kavşak Çalışması Tamamlanmadan Trafiği Rahatlattı

Elazığ Belediyesi tarafından kısa bir süre önce altgeçitleri ve bugün de zemin yolları asfaltlanarak trafiğe açılan Orduevi Katlı Kavşak Projesi daha şimdiden şehir trafiğini önemli ölçüde rahatlattı.

Elazığ Belediyesi’nin 2017 yılı projeleri arasında yer alan ve Mart ayı sonunda start verilen çalışmalar doğrultusunda; Kazım Karabekir Caddesi ile Necdet Doğan Caddesi’ni birbirine bağlayan 413 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğindeki altgeçit inşası tamamlanarak, asfalt seriminin ardından 29 Ekim’de trafiğe açıldı. Bugün gerçekleştirilen asfalt çalışmalarıyla da zemin yollar trafiğe açılarak, kavşak projesi yüzde 70 oranında faaliyete geçirilmiş oldu.

VATANDAŞ MEMNUN

Trafik akışının yoğun bir şekilde aktığı kavşak, vatandaş tarafından da beğeni topluyor. Altı ana bulvarı birbirine bağlayan kilit noktadaki kavşağın trafik hacmi göz önünde bulundurulduğunda; projenin tamamlanmasıyla sağlanacak kesintisiz trafik akışıyla vatandaşa hem ekonomik, ham de zaman açısından önemli ölçüde kazanımlar sağlanacak.

ÜSTGEÇİTTE SONA YAKLAŞILIYOR

Ali Rıza Septioğlu Bulvarı, Adnan Orakçıoğlu Caddesi, Şeyh Şamil Bulvarı ve Hacı Hayri Caddesi arasında bağlantı sağlayacak 390 metre uzunluğunda 6 metre genişliğindeki köprü çalışmaları da yoğun bir tempoda devam ediyor.

KARAYOLLARI YÖNETMELİĞİ NE DİYOR?

Öte yandan son günlerde sosyal medyada yer alan ve şehrin geleceğine değer katan bir çalışma olan kavşak projesine yönelik haksız eleştirilere gerekli cevap Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde yer alıyor. Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 128. Maddesi: “Karayollarında trafiğe çıkarılacak araçlarda yüklü ve yüksüz olarak uyulacak boyutlar ve karayolu yapısına zarar vermeden güvenle seyredilebilecek ağırlıklar şunlardır: Azami Yükseklik: 4.00 metre”

Orduevi Katlı Kavşak Projesi altgeçit yüksekliği ise 4.20 ve 5.00 metre arasına değişkenlik gösteriyor.

BUGÜNE DEĞİL GELECEĞE YATIRIM

Çalışmalar nedeniyle tam kapasiteli hizmetin sunulamamasına karşın bölgesel trafik akışına büyük rahatlama kazandıran proje kısa süre içinde tamamlanarak, hızlı ve kesintisiz bir trafik akışıyla şehrin geleceğine, aynı zamanda da zaman ve ekonomik açıdan da vatandaşa katkı sağlayacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.